کد مطلب: 52541 تعداد بازدید: ۲۲۶

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان خبر داد:

برگزاری اختتامیه همایش ملی حجاب پژوهی با تاکید بر قرآن و سنت/ تاکید بر حفظ حجاب وظایف اصلی حوزه های علمیه

دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۳:۰۴
مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان رسالت حوزه های علمیه را حفظ دین مردم و جامعه دانست و افزود: یکی از ضرورت های دین مبین اسلام که در قرآن تاکید شده مسئله عفاف و حجاب است.

"حجت الاسلام و المسلمین ایوب وردانی"، در جمع خبرنگاران خبرگزاری های فعال استان گفت: یکی از مباحث جدی در جامعه اسلامی بحث حجاب و عفاف است که امروزه در جامعه ما مقداری کمرنگ شده است. جامعه باید به این باور برسد که حجاب محدودیت نیست بلکه سپری برای ایجاد مصونیت در برابر گناه و نگاه نامحرم است.

وی رسالت حوزه های علمیه را حفظ دین مردم و جامعه دانست و افزود: یکی از ضرورت های دین مبین اسلام که در قرآن تاکید شده، مسئله عفاف و حجاب است. حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بـشرى و به ویژه جوامع اسلامى مطرح اسـت و همواره این دو واژه در کنار هم بـه کار بـرده مى‌شوند.

 مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان با بیان این که یکی از وظایف اصلی حوزه های علمیه و طلاب در درجه اول تاکید بر حفظ حجاب است و در قرآن و روایات هم بر این مسئله اشاره شده است، تصریح کرد: بر همین اساس و با تاکید بر روایات؛ همایش ملی حجاب پژوهی با تاکید بر قرآن و سنت در دستور کار قرار گرفت و فراخوان مقاله به سراسر کشور ارسال شده است.

حجت الاسلام وردانی اظهارداشت: این همایش به همت معاونت پژوهش حوزه علمیه خواهران استان و همکاری و مشارکت دانشگاه فرهنگیان خواهران استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صداوسیما و برگزار می شود.

وی با بیان اینکه دشمن امروز اعتقادات ما را نشانه گرفته است، گفت: واجب است اهل قلم با حفظ این وحدت دینی بر وظایف خودشان عمل کنند.

 مدیر حوزه علمیه خواهران این استان خاطرنشان کرد: شاید امروز خیلی ها حجاب را یک مانع بدانند، به همین دلیل وظایف حوزه های علمیه این است که در تحکیم و حفظ آن تلاش کنند.

 حجت الاسلام وردانی اضافه کرد: با توجه به این ضرورت، فراخوان همایش ملی "حجاب پژوهی با تاکید بر قرآن و سنت" برگزار و شرکت کنندگان و ارسال کنندگان آثار در سطح ملی شرکت کردند.

 وی با اشاره به اهداف این همایش، گفت: استفاده از ظرفیت های علمی پژوهشی حوزه های علمیه خواهران، تسهیل و وحدت رویه طلاب در همایش های ملی و پژوهشی و تشویق و ترغیب طلاب از جمله اهداف این همایش بوده است.

 مدیر حوزه علمیه خواهران استان با بیان این که به جهت تعامل بین حوزه و دانشگاه این برنامه در حال اجراست، افزود: استفاده از ظرفیت و پتانسیل در جهات علمی و پژوهشی در دانشگاه ها و در حوزه دین پژوهی وجود دارد.

 حجت الاسلام وردانی یادآور شد: همایش ملی حجاب پژوهی با تاکید بر قرآن و سنت پنج شنبه (23 آذر) در سالن همایش های جامعه المصطفی گرگان برگزار می شود.

 وی گفت: در این مراسم "حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور" رئیس موسسه تمهید، استاد حوزه و دانشگاه و مفسر معاصر قرآن کریم و "حجت الاسلام والمسلمین حصاری" معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران کشور حضور و سخنرانی خواهند کرد.