کد مطلب: 52540 تعداد بازدید: ۲۳۱

دبیر همایش علمی "حجاب پژوهی با تاکید بر قرآن و سنت" در گرگان اعلام کرد:

۱۰۲ مقاله به دبیرخانه همایش ملی "حجاب پژوهی با تاکید بر قرآن و سنت" ارسال شد

دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۰:۳۷
دبیر همایش ملی حجاب پژوهی با تاکید بر قرآن و سنت گفت: یکصد و دو مقاله از مراکز فرهنگی، حوزه های علمیه و دانشگاه های سراسر کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شده که ۵۰ درصد آن مربوط به استان گلستان است.
"خانم بهجت تربتی نژاد" دبیر همایش ملی "حجاب پژوهی با تاکید بر قرآن و سنت"، در جمع خبرنگاران خبرگزاری های فعال استان گفت: همایش ملی "حجاب پژوهی با تاکید بر قرآن و سنت" یکی از اهداف به منصه ظهور رساندن ظرفیت های علمی و پژوهشی بود که با مشارکت حوزه علمیه خواهران گلستان و دانشگاه فرهنگیان واحد خواهران استان در سطح حوزه های علیمه کشور برگزار می شود.
 
وی با بیان اینکه این همایش در 10 محور اساسی برگزار می شود، اظهارداشت: مبانی، مفاهیم و تاریخچه، رسانه، ارتباطات و شبکه های اجتماعی، عقلانیت و رشد شخصیتی، سیاست های کلی و برنامه های کلان، سلامت و بهداشت روان، امنیت اجتماعی و الگوسازی، حقوق شهروندی و قوانین و مقررات بین المللی، ارزش های تربیتی و اخلاقی، هنر زیبایی ادبیات و معماری و طراحی، دوخت و تولید البسه از محورهای این همایش است.
 
رئیس دانشگاه فرهنگیان شهرستان گرگان با اشاره به انتشار فراخوان این همایش از دو ماه گذشته در سطح کشور، افزود: یکصد و دو مقاله از مراکز فرهنگی، حوزه های علمیه و دانشگاه های سراسر کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که 50 درصد آن مربوط به استان گلستان بود.
 
تربتی نژاد اظهارداشت: بر اساس داوری صورت گرفته از آثار رسیده، سه اثر به عنوان اثر برگزیده و 7 اثر به عنوان اثر شایسته تقدیر انتخاب شد.
 
وی با بیان اینکه در روز همایش از کتاب همایش ملی حجاب پژوهی با تاکید بر قرآن و سنت رونمایی می شود، گفت: در این کتاب مقالاتی که نمره 80 به بالا را کسب کرده نیز چاپ می شود.