کد مطلب: 52251 تعداد بازدید: ۱۶۳

مدیر مدرسه علمیه الزهراء س گرگان:

پیامبر اکرم ص کانون عالی ترین صفات انسانی و سرچشمه رحمت الهی است.

جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۲:۴۳
" خانم مریم دوست محمدیان" اذعان نمود: پیامبر(ص) به خاطر اخلاق و رفتار کریمانه ای که داشت، وقتی مورد اذیت و آزار، ناسزا و اهانت قرار می گرفت؛ دست به دعا برمی داشت و برای آمرزش و هدایت آنها دعا می‌کرد.

«خانم مریم دوست محمدیان» مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان در نشست با طلاب این مدرسه ضمن بیان تبریک میلاد ناجی بشریت پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) و فرزند بزرگوارشان حضرت امام صادق(ع) از خداوند متعال توفیق شناخت همه جانبه و تداوم در راه نبی مکرم(ص) و ائمه معصومین(علیهم السلام) را برای طلاب درخواست نمود.

وی نامگذاری ماه ربیع که بهار ماه هاست را به این جهت دانست که رحمت الهی با ولادت حضرت رسول(ص) در این ماه نازل شده است و بنا به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ولادت پیامبر(ص) سرآغاز رحمت و برکات است که خداوند متعال برای بشریت مقدر فرموده است.

مدیر مدرسه بیان کرد: از اول آفرینش، زمین رحمتی به مانند پیامبر اسلام به خود ندیده و او بهترین مخلوقات و برترین و نزدیک ترین مخلوق به خداست، زیرا ایشان در تمام عمر پربرکت خود از کودکی تا هنگام پر کشیدن روح مقدسش به ملکوت اعلا، مظهر عالی ترین صفات اخلاقی، رفتاری و گفتاری بودند. لذا خداوند در قرآن کریم از میان ویژگی ها و فضایل پیامبر(ص) به خُلق بی مانند او اشاره می کند و او را به عنوان کانون عالی ترین صفات انسانی و سرچشمه رحمت الهی معرفی می‌کند.

 دوست محمدیان خاطرنشان نمود: پیامبر(ص) به خاطر اخلاق و رفتار کریمانه ای که داشت، وقتی مورد اذیت و آزار، ناسزا و اهانت قرار می گرفت؛ دست به دعا برمی داشت و برای آمرزش و هدایت آنها دعا می‌کرد.

وی با استناد به آیاتی از قرآن خاطرنشان کرد: اگر این اخلاق کریمانه و ملکات فاضله پیامبر(ص ) نبود، این قوم عقب مانده جاهلی در آغوش اسلام قرار نمی‌گرفت و اگر اخلاق پسندیده ایشان نبود همه از اطرافش پراکنده می‌شدند.

مدرس حوزه خطاب به طلاب تاکید کرد: بر سالکین الی الله و وارثین پیامبر خاتم(ص) لازم و ضروری است که پس از شناخت رفتار، گفتار و اخلاق پیامبر از طریق قرآن، احادیث و تاریخ در همه مراحل زندگی حضرت را اسوه و الگو قرار دهند.

خانم دوست محمدیان هدایت و سعادت مردم را در دنیا و آخرت در گرو پیروی از رسول خدا(ص) و ائمه معصومین(علیهم السلام) دانست.

 ضمناً در پایان این نشست به سوالات تعدادی از طلاب پاسخ داده شد .