کد مطلب: 52194 تعداد بازدید: ۱۹۷

مسئول آموزش سپاه ناحیه مینودشت:

فرهنگ سازی از جمله مهترین کارکردهای بسیج است

جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵:۴۶
نشستی بصیرتی-سیاسی به مناسبت هفته بسیج با سخنرانی «حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی اصغر حسینی» مسئول آموزش سپاه ناحیه مینودشت در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) این شهر برگزار شد.

«حجت الاسلام والمسلمین حسینی» با اشاره به فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج در 5 آذر 1358 حدود 9 ماه قبل از جنگ تحمیلی ایران و عراق بیان داشت: هدف از تشکیل بسیج، شرکت در جنگ نبوده است بلکه آن را از برنامه های عالی و اندیشه ژرف امام راحل(ره) برشمردند که در واقع شجره طیبه انقلاب اسلامی است و بحمدالله آثار و برکات بسیاری را در بر داشته است.

وی با اشاره به گرامیداشت هفته بسیج و مقام والای شهدای بسیجی افزود: بسیج نقش ها و ماموریت های زیادی در جامعه امروزی دارد که از جمله آن ماموریت ها؛ ماموریت فرهنگی است و تا بشر زندگی می کند فرهنگ در جامعه پا برجا است و تا انسان زندگی می کند نیاز به مسائل فرهنگی و اقتصادی و......دارد که بسیج در برنامه های سیاسی فرهنگی و سازندگی و امداد رسانی و محرومیت زدایی نقش مهمی داشته است.

 مسؤل آموزش سپاه ناحیه مینودشت با اشاره به خصوصیات یک بسیجی؛ داشتن بصیرت و آگاهی کافی راجع به مسائل روز و نیز مجاهدت برای خدا و خستگی ناپذیری و دشمن شناسی را با بیان احادیث و مصداق ها از جمله خصوصیات یک بسیجی خوب و کار آمد برشمرد.

گفتنی است ضمن اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، ایستگاه صلواتی به مناسبت هفته بسیج و نابودی داعش و پیروزی جبهه مقاومت برپا شد.