کد مطلب: 52193 تعداد بازدید: ۲۲۸

استاد حوزه بیان کرد:

رحمه للعالمین بودن پیامبر ص مختص به مسلمانان یا به زمان و یا حتی این عالم نیست.

پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۰:۵۳
«حجت الاسلام والمسلمین حسینعلی شیخ» استاد حوزه گفت: هر کسی در هر زمانی و به هر طریقی می تواند از رحمت واسعه پیامبر(ص) استفاده کند. و این رحمه للعالمین بودن پیامبر(ص) مختص به مسلمانان یا به زمان و یا حتی این عالم نیست.

«حجت الاسلام والمسلمین حسینعلی شیخ» در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان آزادشهر با اشاره به تأکید خداوند در سوره مبارکه انبیاء آیه 107 بر رحمه للعالمین بودن پیامبر(ص)، گفت: هر کسی در هر زمانی و به هر طریقی می تواند از رحمت واسعه پیامبر(ص) استفاده کند. و این رحمه للعالمین بودن پیامبر(ص) مختص به مسلمانان یا به زمان و یا حتی این عالم نیست.

وی در تشریحواژه«رحمه للعالمین» بیان نمود: «رحمه للعالمین» یعنی کسانی هم که بر خلاف آن حضرت هستند و حتی دین ایشان را قبول ندارند، می گویند وجود ایشان برای تمام جهانیان با هر دین و مذهبی مایه رحمت و خیر است.

استاد حوزه ادامه داد: در بیش از 40 کتاب از غیر مسلمانان نام برده شده است که با وجود قبول نداشتن دین پیامبر(ص)، مطالب فراوانی درمورد ایشان نوشته اند. از جمله؛ در کتاب «عذر تقصیر به پیشگاه محمد» که توسط یک فرد انگلیسی نوشته شده، آمده است: "بدون شک او یکی از نوادر جهان و از پاک ترین نوابغ دنیا می توان او را نام برد که باید گیتی به داشتن همچون شخصی بر خود ببالد". در کتاب دیگری نیز آمده است: "در امانت داری و پاکی، شخصی را به جزء او نمی توانیم نام ببریم".

حجت الاسلام شیخ خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن پیامبر اکرم(ص) را به عنوان اسوه حسنه معرفی کرده و آن حضرت را الگو برای انسان ها جهت رسیدن به سعادت و انسانیت قرار داده است.

وی خطاب به طلاب حاضر در جلسه گفت: از هم اکنون به خود قول دهیم که در گام اول حداقل یکی از کارها و ویژگی های پیامبر را سرلوحه و الگو در زندگی خود قرار داده و به آن عمل کنیم تا این خصلت به صورت یک ملکه در بیاید و مطمئن باشیم در گام های بعدی دیگر ویژگی ها و خصلت های زیبای پیامبر به سراغمان خواهد آمد.

استاد حوزه در ادامه به نقل از یکی از بزرگان گفت: "اگر شخصی در زندگی خودش یک ویژگی بسیار زیبا و حسنه را خوب ملکه کند مطمئن باشد دیگر ویژگی ها همچنان به سراغش خواهد آمد".