کد مطلب: 52189 تعداد بازدید: ۱۶۶

کارشناس اجتماعی بنیاد مهدویت:

یکی از وظایف منتظر ایجاد بصیرت آرمانی در خود است

جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰:۳۴
«دکتر نائب زاده» گفت: طلاب در خاک ریز بسیار حساس هستند و هر طلبه ای در هر جا و هر مقطعی که باشد مورد هجوم بوده و باید مراقب و دنبال دفاع باشد.

به گزارش پایگاه خبری–اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران «دکتر نائب زاده» کارشناس اجتماعی بنیاد مهدویت در نشستی که به مناسبت هفته بسیج در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام حسن عسگری(ع) ابراز کرد: طلاب در خاک ریز بسیار حساس هستند و هر طلبه ای در هر جا و هر مقطعی که باشد مورد هجوم بوده و باید دنبال دفاع باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: وظیفه اول منتظر، ایجاد بصیرت آرمانی در خود است و بصیرت آرمانی در صورتی تشکیل می شود که انسان در مسیر قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) حرکت کند. در این راستا، هدف محقق شدن اصول است نه صرف حفظ قرآن و نهج البلاغه، گرچه اینها بسیار عالی است ولی هدف نمی تواند باشد. یکی دیگر از راه های تشکیل بصیرت آرمانی طبق فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی)؛ مطالعه کتب دینی، تاریخ معصومین(علیهم السلام)، تاریخ معاصر و انقلاب است. یک طلبه انقلابی و مومن بایدتاریخ انقلابش را مطالعه کند و به آن مسلط باشد.

کارشناس اجتماعی بنیاد مهدویت عنوان نمود: وظیفه دوم منتظر، نشر انتظار هویت ساز در جامعه است. با توجه به اینکه انتظار بر دو گونه انتظار ایستا و پویا است، می توان گفت؛ دین اسلام از بندگان خود انتظار پویا را می طلبد.

نائب زاده در توضیح انتظار ایستا و پویا گفت: انتظار ایستا به این معناست که؛ انتظار در کسانی که عبادت کرده و قله های علمی را فتح کرده ولی هیچ حرکتی نمی کنند، اینان نمی توانند انقلابی باشند و فقط خود را عارف می شمارند. انتظار پویا هم یعنی منتظر علاوه بر این که خود حرکت می کند، جامعه را نیز به حرکت در می آورد.

وی از طلاب خواست؛ مراقب خطر ورود افکار حجتیه به حوزه های علمیه باشند و ایشان را دعوت به هوشیاری و بصیرت در مقابله با این افکار کردند.

کارشناس اجتماعی بنیاد مهدویت سومین وظیفه منتظر را پیش برد آینده فکری دانست و افزود: مهم این است که منتظر بتواند جامعه را به سوی ظهور پیش ببرد.  

نائب زاده با اشاره به کلام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) انقلاب اسلامی را دارای 5  مبنا دانست که عبارتند از: تشکیل انقلاب اسلامی، نظام سازی اسلامی، تشکیل دولت اسلامی، جامعه سازی اسلامی و تمدن اسلامی. طلبه باید از خانواده خود شروع کرده تا جامعه الگو ایجاد شود.

وی به نقل از یکی از شهدای بسیجی خاطر نشان کرد: هدف؛ کربلا، سوریه و بیت المقدس نیست بلکه هدف حسینی کردن کاخ سفید است و برای این کار، باید قلب مردم دنیا را فتح کرد.

کارشناس اجتماعی بنیاد مهدویت در پایان به بیان وظیفه چهارم منتظر پرداخت که باید مومن و معتقد باشد. پیامبر خاتم(ص) هم بنده خدا بود و هم رسول خدا. یعنی علاوه بر عبادت و بندگی خداوند، مردم را نیز به حرکت در می آورد و رسالت را بر عهده داشت.