کد مطلب: 52143 تعداد بازدید: ۲۳۱

کارشناس مذهبی گفت:

وجود پیامبر اکرم ص سرشار از فضایل انسانی و صفات پسندیده است که از روح بزرگ، اصالت و خلق ناب ایشان حکایت می کرد

پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۲:۳۹
«خانم نادران» مبلغ حوزه و کارشناس مذهبی مدرسه علمیه الزهراء(س) شهرستان گنبدکاووس بیان کرد: علم و آگاهی به محتوای پیام، ایمان به حقانیت پیام، عمل به گفتار، تواضع و... ازجمله خصوصیات پیامبراکرم به عنوان مبلغ نمونه است.

«خانم نادران» در مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) که در جمع اساتید و طلاب این مدرسه برگزار شد، گفت: وجود پیامبر اکرم (ص) سرشار از فضایل انسانی و صفات پسندیده است که از روح بزرگ، اصالت و خلق ناب ایشان حکایت می کرد. حضرت محمد(ص) به نام اسوه حسنه که همگان به ایشان تعدی کنند، نامیده و شناخته شده است و این به دلیل صفات بدیل و بی نظیرایشان است.

وی در راستای ویژگی های شخصیتی رسول اکرم(ص) عنوان نمود: ازجمله ویژگی های شخصیتی رسول اکرم(ص) این بود که به عنوان موفق ترین و بهترین مبلغ بودند. در این زمینه می توان به مهمترین خصوصیاتی که آن بزرگوار را به عنوان مبلغ موفق تاریخ ساخته بود، اشاره نمود؛ علم و اگاهی به محتوای پیام، ایمان به حقانیت پیام، عمل به گفتار، ملایمت و مدارا در ابلاغ، تواضع و سعه صدر بالا را نام برد.

 استاد حوزه در انتها تصریح نمود: پیامبراکرم(ص) در مقابل دشمنان سرسخت و متعصب آن زمان نیز روش های تبلیغی خاص که در مورد آنان به خوبی می توانست نتیجه بخش باشد، استفاده می نمودند. دشمنان روش هایی ازجمله تهدید و تطمیع، استهزاء، بهانه جویی و درخواست های غیرمنطقی خود را به عنوان سدی در مقابل ایشان قرار می دادند. که آن حضرت در مقابل هریک از این حربه ها با هوشیاری و درایت بالا و با عکس العمل مناسب آن فرد و عمل انجام گرفته به مقابله پرداخته و موفق و پیروز می گشتند. با توجه به موارد نام برده درایت و ذکاوت بالای پیامبراکرم(ص) از ویژگی های بارز این اسوه حسنه به شمار می آید.