کد مطلب: 52142 تعداد بازدید: ۱۳۱

مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء س بندرترکمن:

بزرگ‌ترین رمز پیروزی مسلمانان در مقابل دشمن «وحدت» است.

پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۰:۲۶
خانم قانعی زارع گفت: جلوه و شکوه جشن وحدت امسال خاص و به یادماندنی است، چرا که با مدد الهی و عنایت امام عصر ارواحنا له الفداء و تلاش بزرگ مردان رزمنده، جشن وحدت امسال با نابودی دشمن بزرگ مسلمانان، داعش خبیث تقارن پیدا کرده است

«خانم خدیجه قانعی زارع» در ابتدا میلاد با سعادت پیامبر اسلام(ص) را به تمام مسلمانان جهان، خاصه مقام عظمای ولایت امام خامنه ای(مدظله العالی) و جامعه روحانیت تبریک گفت و ابراز کرد: بنیانگذار و موسس اصلی وحدت برای مسلمانها پیامبر بزرگوار اسلام(ص) بوده و هدف از بزرگداشت هفته وحدت که مصادف با میلاد حضرت محمد(ص) است، در حقیقت تجمیع تمام مسلمین زیر یک لوا و پرچم واحد که کلمه «لااله الا الله و محمدُ رسول الله» است، می باشد. 

وی اشاره ای به سجایای پیامبر اعظم(ص) کرد و عنوان نمود: پیامبر(ص) نمونه ای از قرآن است که به واسطه اخلاق نیکویشان، با آن همه دسیسه توانست بر مردم تاثیر بگذارد. سجایای اخلاقی پیامبر قابل شمارش نیست، می توان هر اخلاق نیکویی که به ذهن می رسد پیامبر را بهترین مصداق و نماد آن وجهه اخلاقی دانست.

مدیر این مدرسه بیان داشت: همه مسلمانان و روحانیون ضمن گرامیداشت این هفته و حفظ وحدت می توانند ریشه تفرقه میان پیروان اسلام را خشکانده و نقشه های آنان را از بین ببرند. دشمنان اسلام به بهانه‌های گوناگون مانند: شیعه و سنی، مالکی و شافعی و حنبلی در تلاش برای ایجاد تفرقه هستند.

قانعی زارع معتقد است: بزرگ‌ترین رمز پیروزی مسلمانان در مقابل دشمن "وحدت" است، وحدت در اینکه همه به یک خالق یکتا ایمان داریم و پیرو اسلام هستیم. لذا دلیلی برای اختلاف بین امت اسلامی وجود ندارد. 

وی خاطرنشان کرد: هفته وحدت برای ایجاد وحدت اسلامی بسیار مهم است و برای دشمنان اسلام یک زنگ خطر و مانعی بزرگ در برابر منافع شوم آنها است. در این برهه زمانی می توان علمای دینی و روحانیت را بزرگترین مبلغان وحدت و همدلی بین مسلمین دانست.

مدرس حوزه در پایان تصریح کرد: جلوه و شکوه جشن وحدت امسال خاص و به یادماندنی است، چرا که با مدد الهی و عنایت امام عصر ارواحنا له الفداء و تلاش بزرگ مردان رزمنده، جشن وحدت امسال با نابودی دشمن بزرگ مسلمانان، داعش خبیث تقارن پیدا کرده است و این مقارنت بر تمامی مسلمانان جهان تبریک و میمون باد.