کد مطلب: 52140 تعداد بازدید: ۱۹۰

استاد حوزه بیان کرد:

ترویج فرهنگ ساده زیستی در جامعه به تقویت فرهنگ زهدگرایی می انجامد

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۳:۳۶
«خانم فاطمه احمدی» بیان کرد: لزوم ساده زیستی در رهبران و کارگزاران جامعه از شدت بیشتری برخوردار است و هرچه مسئولیت ها سنگین تر شود، ساده زیستی یک امر واجب می شود.

«خانم فاطمه احمدی» استاد مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان در مراسمی که به مناسبت شهادت امام رضا(ع) برگزار شد، ضمن توصیه بر استفاده از ایامی که منتسب به ائمه معصومین(علیهم السلام) می باشد و درس گرفتن از سیره آن بزرگواران، با استناد به آیاتی از قرآن کریم خاطرنشان کرد: کسانی که دوستدار خداوند متعال هستند، باید تبعیت از پیامبر اکرم(ص) داشته باشند؛ در این صورت خداوند نیز آنان را دوست خواهد داشت و گناهان آنان را می بخشد.

وی ادامه داد: مَثَل اهل بیت(علیهم السلام)، مَثَل کشتی نوح است؛ کسانی که داخل کشتی حضرت نوح شدند از سیل و طوفان نجات پیدا کردند. افرادی که تبعیت از اهل بیت (علیهم السلام) داشته باشند، نجات پیدا کرده و کسانی که پیروی نکنند غرق می شوند.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: یکی از درس های زندگی اهل بیت(علیهم السلام) ساده زیستی آنان است، به خاطر اینکه با طبقه محروم جامعه همگامی داشته باشند. ساده زیستی یکی از راه های کسب زهد می باشد و ترویج فرهنگ ساده زیستی در جامعه به تقویت فرهنگ زهدگرایی می انجامد.

احمدی در تبیین مسئله ساده زیستی افزود: ساده زیستی دارای مراتبی است که با توجه به شخصیت و شانیت افراد متفاوت است، طوری که لزوم ساده زیستی در رهبران و کارگزاران جامعه از شدت بیشتری برخوردار است و هرچه مسئولیت ها سنگین تر شود، ساده زیستی یک امر واجب می شود.

وی با اشاره به کلام ارزشمند امام صادق(ع) اظهار کرد: اهل تقوی کم خرج ترین مردم و پرتلاش ترین آنان هستند.

کارشناس مذهبی از جمله فضایل اخلاقی امام رضا(ع) را تواضع ایشان ذکر کرد و افزود: حضرت با غلامان خود بر سر یک سفره حاضر شده و می فرمودند؛ برتری نزد خداوند فقط به رعایت تقوی است.

احمدی در پایان با اشاره به زلزله غرب کشور از بانوان حاضر درجلسه خواستند در حد توان به مردم مصیبت زده کمک کنند.