کد مطلب: 51767 تعداد بازدید: ۲۰۹

توسط معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا س گنبد کاووس صورت پذیرفت:

برگزاری نشستی با موضوع آسیب شناسی دوره نوجوانی

پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳:۲۶
مدرسه علمیه الزهراء(س) گنبدکاووس نشستی پیرامون مسائل خانواده با عنوان «آسیب شناسی دوره نوجوانی» را با حضور طلاب و جمعی از آقایان و بانوان این شهرستان برگزار نمود.

«دکتر غلامرضا احمدی» بیان کرد: دوران نوجوانی دوران بسیار پرفراز و نشیبی است که پرخاشگری، انتخاب گری، توجه طلبی، عدم اعتماد به پدر و مادر، پندناپذیری و بدخلقی از ویژگی های این دوره هست که هر کدام نیاز به شناخت و بررسی دقیق دارند.

وی افزود: مواردی چون مورد توجه قرار گرفتن، احساس امنیت، انتخاب درست، اعتماد و احترام از نیازهای نوجوانان در این دوره می باشد که والدین باید ضمن آگاهی و شناخت درست این نیازها، به تامین صحیح آنها نیز بپردازند. چون اگر این ویژگی ها و نیازها به خوبی شناخته نشوند منجر به آسیب های مهمی چون ارتباط با جنس مخالف، استرس، افسردگی، افت تحصیلی، فاصله با پدر و مادر و لجبازی می گردند که نیاز در این دوران مورد غفلت قرار گیرند.

کارشناس خانواده در انتها تاکید کرد: برای مبتلا نشدن فرزندانمان و هدایت آنها سعی کنیم به آنها احترام بگذاریم، آنها را کوچک نشماریم.

احمدی ادامه داد: به یاد داشته باشیم که امر و نهی موجب لجبازی بیشتر فرزندان مان و اختلاف بین پدر و مادر و سردرگمی بیشتر آنها می گردد. همیشه سعی کنیم رفتار غلط را زیر سوال ببریم نه شخصیت نوجوان را. از پیام ها و جملات منفی خودداری نماییم و تا حد امکان آنان را مورد تایید قرار دهیم و برای آنها محیط امن و آرام فراهم کنیم و به دیده امانت به آنها بنگریم نه مالکیت.