کد مطلب: 51611 تعداد بازدید: ۲۲۲

امام جمعه شهرستان رامیان:

عدم حضور امام زمان عج؛ بزرگترین محرومیت جامعه جهانی امروز

سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۷:۴۳
«حجت الاسلام والمسلمین دکتر طاهری» بیان داشت: بزرگترین محرومیت امروز جامعه جهانی، عدم حضور مقدس امام زمان(عج) می باشد.

«حجت الاسلام والمسلمین حسین طاهری» در جشن آغاز ولایت امام عصر(عج) که با حضور طلاب مدرسه علمیه سعدیه رامیان برگزار شد، به بیان فلسفه غیبت آن حضرت پرداخت و بیان کرد: موضوع غیبت سری از اسرار خداوند و غیبی از غیوب الهی است و چون خداوند حکیم است، باید اعتراف کنیم که کارهایش از روی حکمت است اگرچه تفصیلش برای ما نامعلوم باشد.

وی، بزرگترین محرومیت جامعه جهانی امروز را عدم حضور امام زمان(عج) دانست و اذعان داشت: حجت بن الحسن(عج) دوازدهمین چراغ هدایت است و خداوند کریم یک چراغ را برای روز مبادا نگه داشته است. مردم و جامعه در ظلمت و تاریکی هستند، بایستی آمادگی حاصل شود تا این که یک روز لیاقت و قابلیت استفاده از آن چراغ را داشته باشند.

امام جمعه رامیان به حدیث پیامبر(ص) "با روزها دشمنی نکنید که با شما دشمنی می کنند" ، اشاره کرد و اظهار داشت: شخصی نزد امام هادی(ع) رفت و درباره این حدیث سوال کرد. آن حضرت در جواب فرمود: تا آسمان ها و زمین به پاست، روزها ما هستیم شنبه نام پیامبر خداست، یکشنبه کنایه از امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، دوشنبه امام حسن و حسین(علیهم السلام)، سه شنبه امام سجاد، محمدبن علی و جعفربن محمد(علیهم السلام)، چهارشنبه امام موسی بن جعفر، علی بن موسی، محمدبن علی(علیهم السلام) و من پنج شنبه، فرزندم حسن بن علی(ع) و جمعه نوه ام حجت بن الحسن(عج) است که گروه حق خواه بنی آدم نزد او گرد آیند و زمین را پر از عدل و داد کند، همچنان که پر از ظلم و جور شده است.

حجت الاسلام طاهری تصریح کرد: روزی زمین به نور وجود آن حضرت روشن می شود و بشر در پرتو هدایت و راهنمایی های آن بزرگوار به کمال و سعادت ابدی می رسد و دین حق بر سایر ادیان غلبه خواهد کرد.

وی در پایان طلاب را به خواندن دعای سلامتی،ختم صلوات و صدقه دادن برای سلامتی و خواندن دعای فرج جهت تعجیل در ظهور آن حضرت توصیه کرد.