کد مطلب: 51610 تعداد بازدید: ۲۱۴

به همت معاونت فرهنگی تبلیغی موسسه آموزش عالی الزهرا س گرگان انجام پذیرفت:

اعزام 80 نفر از مبلغین موسسه آموزش عالی الزهراء س گرگان در ماه محرم و صفر

سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۴:۱۹
خانم زهرا علاءالدین معاون فرهنگی تبلیغی موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان گفت: عزاداری، عامل بقای اسلام و احیای تشیّع است.

«خانم زهرا علاءالدین» با اشاره به اینکه ماه محرم فرصت مناسبی برای انتقال فرهنگ اسلامی و دینی به اقشار مختلف جامعه است بیان داشت: عزاداری، عامل بقای اسلام و احیای تشیّع است. برپایی مراسم و سوگواری برای امام حسین(ع) در نزد شیعیان، از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ به طوری که برای شیعیان، اعتقاد به شریعت اسلام بدون پذیرش و سوگواری برای امام حسین(ع) چندان معنادار نیست.

وی افزود: در روایات عدیده از ائمه معصومین(علیهم السلام) تأکيد فراواني بر عزاداري‌ شده است. برگزاري مجالس عزاداري و اهتمام به آن فوائد، آثار و برکات فراواني بدنبال خواهد داشت که حوزه های علمیه در این زمینه نقش بسزایی را ایفاء می نمایند.

معاون فرهنگی تبلیغی این موسسه آموزش عالی ادامه داد: این موسسه در راستای  بالابردن شعور و بصیرت حسینی و تبیین درست نهضت حسینی امسال نیز همچون سنوات گذشته، اقدام به برگزاری جلسات متعدد معرفتی-تربیتی در ایام محرم و صفر نموده است.

علاءالدین عنوان نمود: برگزاری جلسات معرفتی با عناوین "عقلانیت در نهضت امام حسین(ع )،تبيين عظمت واقعه عاشورا، ماهیت نهضت حسینی و سیره تبلیغی امام حسین(ع) و ...." از مهم ترین برنامه هایی است که در ایام ماه محرم و صفر از سوی این معاونت برگزار گردید.

وی ادامه داد: از دیگر فعالیت های انجام شده در این ایام می توان به برگزاری کرسی آزاد اندیشی، تشکیل گروه های سیر مطالعاتی، اعزام بیش از 80 مبلغ از مدیر، کادر و اساتید این موسسه به مناطق مختلف در سطح شهر و روستا اشاره نمود.

مشاوره این موسسه گفت: اعزام کارشناسان فرهنگی تبلیغی این موسسه  به مصلی نماز جمعه جهت پاسخگویی به سوالات و مشاوره دینی، شرکت شماری از اساتید، طلاب و مبلغین این موسسه در پیاده روی اربعین از دیگر اقداماتی است که در ایام محرم و صفر انجام گرفت.

علاءالدین در پایان افزود: تمام تلاش ما بر این بوده است که محتوای برنامه های انجام شده، در راستای افزایش شعور حسینی در جامعه مثمر ثمر واقع گردد.