کد مطلب: 51608 تعداد بازدید: ۲۲۵

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا احمدی نسب گفت:

حق یابی و حق شناسی؛ یکی از ویژگی های بسیار مهم فرد مسلمان و بصیر

سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۹:۱۹
«حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا احمدی نسب» در همایش علمداران بصیرت، حامیان ولایت که با مشارکت مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد و پایگاه بسیج حضرت زینب(س) این شهر برگزار شد، بیان کرد: قاعده حق یابی و حق شناسی یکی از ویژگی های بسیار مهم فرد مسلمان و بصیر است.

«احمدی نسب»فرمانده پایگاه بسیج امام خامنه ای(مدظله العالی) شهر فاضل آباد ضمن تبریک به مناسبت نابودی داعش بیان کرد: سردار سلیمانی به وعده ی خود مبنی برنابودی داعش عمل کرد و در نامه ای به مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نابودی داعش را تبریک عرض کردند.

وی بیان کرد: برای هر انسان مسلمان و بصیر، چند خصلت ضروری هست. یکی از این خصلت ها قاعده حق یابی و حق شناسی است، به عنوان مثال در عرصه نبرد با داعش آن چیزی که مهم بود بحث در عقیده است که در صدر اسلام هم چنین مباحثی مطرح می شد.

فرمانده حوزه امام خامنه ای تاکید کرد: اگر اهل مطالعه هستید، نگاهی در جملات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) داشته باشید که راه حق را از باطل نشان می دهد.

احمدی نسب دومین خصلت را بی قرار بودن برای دین دانست و گفت: مصداق عینی آن را می توان از وصیت نامه شهدا فهمید. مانند وصیت نامه شهید حججی به فرزندش که نمونه بارز بی قراری در دین را نشان می دهد.

وی در ادامه بر اساس فرمایش پیامبر(ص) افزود: زمانی که مردم به دنبال دنیا بروند، هیبت اسلام از بین می رود.

فرمانده حوزه امام خامنه ای در پایان اظهار داشت: استقامت تا شهادت یکی دیگر از خصلت های انسان مسلمان بصیر است که در احوالات شهدا دیده می شود که باوجود سختی های زیاد و مخالفت های دیگران ولی باز هم بر سر عقاید خود استقامت و ایستادگی می کردند.