کد مطلب: 51493 تعداد بازدید: ۲۱۵

معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران:

در مسیر طلبگی از لحظه لحظه عمر خود در ابعاد علمی، معنوی، اخلاقی اجتماعی و تبلیغ دین تلاش نمایید

جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹:۳۶
«حجت الاسلام والمسلمین اسکندری» خطاب به طلاب تأکید کرد: از لحظه لحظه عمر خود بهره گیری کنید که در این مسیر در ابعاد علمی، معنوی، اخلاقی اجتماعی و تبلیغ دین روز به روز موفق تر باشید.

«حجت الاسلام اسکندری» معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران در همایش طلیعه حضور طلاب مدارس علمیه خواهران استان گلستان گفت: عرض تسلیت دادم شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایشان را در ماه محرم و صفر ماه حزن اهل بیت(علیهم السلام). باید بیش از پیش به یاد ابا عبدالله الحسین(ع) باشیم، این روزها محبین اهل بیت با پای پیاده توفیق تشرف به کربلا را دارند، ان شالله توفیق شامل ما هم بشود.

وی افزود: توفیق بزرگی است که در مسیر کسب علم، معنویت، تقوا، و مسیر توفیق خدمت به دین و تبلیغ به دین قرار گرفتید. لحظه لحظه عمر را بهره گیری کنید که در این مسیر در ابعاد علمی، معنوی، اخلاقی اجتماعی و تبلیغ دین روز به روز موفق تر باشید.

معاون فرهنگی حوزه های علمیه خواهران در ابتدای سخنان خود در راستای هدف ورود به حوزه و آشنایی با رسالت حوزه و نتایج علمی و معنوی این مسیر سخن گفت.

حجت الاسلام اسکندری یکی از رموز موفقیت حوزه را توسل به امام حسین(ع)، ائمه اطهار(علیهم السلام) و بقیه الله الاعظم(عج) دانست و گفت: توسلات، در زندگی انسان برکات ایجاد خواهد کرد. مرحوم ملاصدرا که از فلاسفه و مفسیرین و دین شناسان بزرگ بود، در مباحث و مسائلی که پاسخی پیدا نمی کرد، به حرم حضرت معصومه(س) متوسل می شدند و پاسخ خود را دریافت می کردند.

وی با بیان این که توسلات در زندگی بزرگان بسیار فراوان بوده است، توصیه نمود: سیره بزرگان را برای موفقیت خود مطالعه کرده و به آن عمل کنید.

این خبر در حال تکمیل است.