کد مطلب: 51121 تعداد بازدید: ۱۴۴

معاونت فرهنگی تبلیغی موسسه آموزش عالی الزهراء س گرگان برگزار نمود:

سومین جلسه از سلسله جلسات آموزشی "آسیب های فضای مجازی "

شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵:۳۶
معاونت فرهنگی تبلیغی موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان در راستای آشنایی طلاب با معایب و مزایای فضاهای مجازی، سومین جلسه از سلسله جلسات آموزشی آسیب های فضای مجازی را با دعوت از رئیس پلیس فتای فرماندهی استان گلستان برگزار نمود.

«سروان وحید صاحبکاران» رئیس پلیس فتای فرماندهی استان گلستان با استناد به کلام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پیرامون "اهمیت فضای مجازی " بیان داشت: با توجه به اهمیت فضای مجازی و کاربرد گسترده آن، این مسئله از جمله مباحثی است که باید بدان پرداخت. در اهمیت توجه به فضاهای مجازی همین بس که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این زمینه می فرمایند"اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است".

وی افزود: در عصر حاضر بهترین روش برخورد آمریکا با انقلاب اسلامی ایران از طریق اینترنت و گسترش آن در ایران است.

رئیس پلیس فتای فرماندهی استان گلستان گفت: علاوه بر فرصت های مفید در فضاهای مجازی، این شبکه های اجتماعی تهدیدات و مضراتی نیز بدنبال دارند که شناخت آن برعهده همه ماست.

سروان صاحبکاران ادامه داد: شکل گیری و ترویج سریع شایعات و اخبار نادرست، تبلیغات ضددینی و القای شبهات، فروش اطلاعات، گسستگی بنیان خانواده، ترویج بی بند و باری و نیز عادی سازی خیانت از جمله مضرات فضاهای مجازی است.

وی یادآور شد: در بحث آسیب ها نیز می توان به تبلیغات ضددینی، القای شبهات دینی، شکل گری روابط نامناسب بین افراد و نیز ارتکاب جرایم علیه عفت و اخلاق عمومی اشاره نمود.

شایان ذکر است در خلال مباحث مطرح شده کلیپ سخنرانی مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) و نیز مطالبی به صورت پاورپوینت توسط سخنران جلسه نمایش داده شد.