کد مطلب: 51120 تعداد بازدید: ۲۲۱

مدیر مدرسه علمیه سعدیه رامیان بیان نمود:

برپایی عزاداری امام حسین ع؛ عامل فوق العاده نیرومندی برای بیداری مردم

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱:۰۵
«خانم شمسی طاهری» گفت: برپایی عزاداری امام حسین(ع) عامل فوق العاده نیرومندی برای بیداری مردم است و می تواند ضامن تداوم و بقای اسلام و احیای امر اهل بیت(علیهم السلام) باشد.

«خانم طاهری» مدیر، مدرس و مبلغ مدرسه علمیه سعدیه رامیان ضمن بیان حدیثی از امام جعفرصادق(ع) که می فرمایند: «هرکس درباره امام حسین(ع) شعری بگوید وگریه کند و ده نفر را بگریاند برای او و آنان بهشت است» پرداخت و بیان داشت: روایات و توصیه های فراوانی از ائمه معصومین(علیهم السلام) ما را به برپایی عزاداری برای امام حسین(ع) ترغیب می کند که به سه شکل آمده است.

وی ادامه داد: یکی از آن دسته روایات؛ روایاتی است که درباره ثواب گریستن و اشک ریختن بر امام حسین(ع) وارد شده است. دوم، روایاتی که درباره ثواب سرودن وگریاندن مردم در مصیبت آن حضرت بیان شده است و سوم، توصیه ائمه اطهار(علیهم السلام) جهت برپاکردن مجلس عزاداری در منازل شیعیان.

مدیر این مدرسه افزود: عزاداری برای اهل بیت(علیهم السلام) علاوه براین که یکی از رسوم مهم شیعه می باشد، از مهم ترین عبادات دینی نیز محسوب می گردد که جنبه عبادی بودن آن ناشی از توصیه های معصومین و شارع مقدس نسبت به آن است. لذا می توان این عمل را به قصد قربت انجام داد.

طاهری ذکر مصیبت حضرت سیدالشهدا(ع) و مرثیه خوانی برای ائمه معصومین(علیهم السلام) را یکی از عوامل زنده نگه داشتن نهضت حسینی و پیوند روحی و عاطفی شیعه با اولیای دین برشمرد و اذعان داشت: برپایی عزاداری امام حسین(ع) عامل فوق العاده نیرومندی برای بیداری مردم است و می تواند ضامن تداوم و بقای اسلام و احیای امر اهل بیت(علیهم السلام) باشد.

وی حضور نسل جدید به ویژه کودکان در مجالس عزاداری امام حسین(ع) را بسیار با اهمیت دانست و تاکید کرد: مراسم عزاداری به دلیل محتوای ارائه شده در آن، بهترين راه برای تعلیم و تربیت نسل جدید و آشنایی آنان با گفتار و کردار اهل بیت است.

مدیر حوزه در بخش دیگری از سخنان خود عنوان نمود: در راستای زنده نگه داشتن عاشورا و بیان سیره امام حسین(ع)، این مدرسه مبادرت به اعزام مبلغینی از بین اساتید، کارکنان، طلاب و دانش آموختگان نمود.

طاهری برگزاری مسابقات کتابخوانی و پژوهشی، سخنرانی و نوحه سرایی با اجرای طلاب هر پایه در دهه آخر ماه صفر و برپایی نمایشگاه و بازسازی ماکت های مرتبط را از دیگر برنامه های مدرسه تحت اشراف خود معرفی نمود.