کد مطلب: 50985 تعداد بازدید: ۲۱۵

مدرس حوزه خاطرنشان کرد:

کلید حل مشکلات مردم معرفت دین است

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۶:۲۰
حجت‌الاسلام والمسلمین زمانی بیان کرد: امروز به علت ارزش داشتن مادیات، خیلی از معرفت ها و زیبایی ها انسانی فراموش شده است و طلبه باید با عقل و حقیقت به درک بیماری های جامعه بپردازد

«حجت‌الاسلام والمسلمین زمانی» گفت: بحث معرفتی در همه انسان ها وجود دارد و کلید حل مشکلات مردم در همین معرفت است که روز به روز دشمن و شیطان با رنگ و لعاب جدید و با طرح شبهات و معرفی نسخه های دروغین، بر روی جوانان کار می کند.

وی برابری لذات و امور دینی در درون انسان با فرامین الهی را شرک خفی دانست و ادامه داد: انسان بعضی مواقع؛ فرد، مقام و تمایلات دنیوی را نسبت به امر خدا در اولویت قرار می دهد و از چراغ قرمز خداوند عدول می کند.

کارشناس مذهبی با بیان این که زینت، شرط شرک خفی است، تصریح کرد: شیطان با بزک کردن و تزیین ها و تزویرهای گوناگون مردم را به سمت خود می کشد و بشر را از اصل موجودیت و توحید جدا و به امور پست  دنیا به خصوص مسائل جنسی سرگرم می کند.

حجت الاسلام زمانی بزرگترین وظیفه طلاب را روحیه حقیقت نگری و واقع بینی برشمرد و خاطر نشان کرد: امروز به علت ارزش داشتن مادیات، خیلی از معرفت ها و زیبایی ها انسانی فراموش شده است و طلبه باید با عقل و حقیقت به درک بیماری های جامعه بپردازد و جامعه  را در اصول و اعتقادات هدایت کند.

وی گفت: به عنوان یک طلبه باید رضایت خداوند را در اولویت زندگی قرار داده و با یکی بودن حرف و عمل، جامعه را به سمت ساده زیستی و معارف حقه دین هدایت کنیم.