کد مطلب: 50982 تعداد بازدید: ۱۷۵

از سوی موسسه آموزش عالی الزهرا س گرگان انجام شد

برگزاری سلسله نشست های مهارتهای زندگی با موضوع مهارت های همسرداری موفق

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸:۰۲
خانم زهرا نجفی نژاد گفت: توجه به اولویت ها در زندگی و تشخیص درست این مسئله می تواند آرامش را برای انسان بدنبال داشته باشد

«خانم زهرا نجفی نژاد» مشاور موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان در سلسله نشست های تربیتی "مهارت های همسرداری موفق" که در جمع طلاب متاهل این موسسه برگزار شد، بیان داشت: بسیاری از زوج های جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره ای از موارد نبود آگاهی کافی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی بین همسران، با مشکلاتی مواجه هستند که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران های خانوادگی می گردد که آثار ناخوشایندی را بدنبال دارد. لذا کسب مهارت های کافی در این خصوص بسیار حائز اهمیت است.

وی ابراز کرد: اسلام در روش تربیتی خود، انسان‌ها را به الگوهای برتر توجه می‌دهد. لذا در بیان اصول همسرداری باید به ارائه الگوی جامع و کامل پرداخت. بهترین الگو در این خصوص پیامبر مکرم اسلام و ائمه معصومین(علیهم السلام) هستند که به عنوان قرآن مجسم معرفی شده اند.

استاد حوزه در معرفی الگوی مناسب برای کسب مهارت همسرداری افزود: ائمه هدی(علیهم السلام) تجلی احکام الهی هستند، به طوری که رفتار و کردارشان معرف دین، خدا و اسلام است. لذا تاسی به آنان در زندگی حائز اهمیت است.

نجفی نژاد اذعان نمود: هدف زندگی در خانواده اسلامی کسب رضایت خدا است. قرآن کریم در آیات متعدد، اصولی را بیان می نماید که رعایت آنها موجب تحکیم خانواده و تقویت استواری پایه های این نهاد مقدس خواهد شد.

وی تصریح کرد: یکي از مسائل مهمی که به سبب تشکیل خانواده اسلام بر آن تأکيد مي کند کسب آرامش است. با ايجاد خانواده زن و مرد احساس آرامش و سکونت مي کنند، البته آرامشی که آسایش را بدنبال خود داشته باشد. آیاتی از سوره مبارکه روم براین مطلب دلالت دارد.

استاد حوزه گفت: برای رسیدن به آرامش در زندگی زناشویی یک تلاش مشترک لازم است.رهرگز قادر نخواهید بود به تنهایی و یکرطرفه معنای آرامش را در زندگی درک و آن را ایجاد کنید.رلذا علاوه بر اینکه خود این مهارت را کسب می کنید، باید به همسرتان نیز کمک کنید تا بتواند آن را تجربه نماید.

نجفی نژاد ادامه داد: عده ای براین باورند که آسایش، آرامش را بدنبال خواهد داشت، حال آن که در حقیقت آرامشی واقعی است که آسایش را بدنبال دارد. برخی آسایش دارند ولی از آرامش در زندگی برخوردار نیستند.

وی خاطر نشان کرد: توجه به اولویت ها در زندگی و تشخیص درست این مسئله، می تواند آرامش را برای انسان بدنبال داشته باشد. مدیریت درست در زندگی و جمع بین امورات خارج و داخل منزل نیز یکی دیگر از راه های کسب این ودیعه الهی است.