کد مطلب: 50981 تعداد بازدید: ۲۱۳

امام جمعه موقت گرگان:

حقیقت دین را کسانی درک خواهند نمود که بتوانند درون خود را تطهیر کنند

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۶:۲۸
«حجت الاسلام و المسلمین قربانعلی برقرار» طی نشستی اخلاقی-تربیتی، حقیقت دین را برای کسانی قابل درک دانست که بتوانند درون خود را تطهیر نمایند.

«حجت الاسلام و المسلمین قربانعلی برقرار» امام جمعه موقت گرگان در نشست اخلاقی تربیتی که در جمع طلاب موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان برگزار شد، با استناد به آیه 11 از سوره مبارکه زمر بیان داشت: وظایف بسیار سنگینی به عهده دینداران خصوصاً مبلغین دین نهاده شده است. آراستگی کامل با لباس اسلام است که بهره مندی از دین را برای انسان به دنبال دارد.

وی ادامه داد: انسان زمانی می تواند از عباداتی که بجا می آورد بهره کافی ببرد که بتواند حقیقت آن را درک کند. گاهی به دستورات دین عمل می شود ولی نتیجه خوبی حاصل نمی گردد.

امام جمعه موقت گرگان افزود: حقیقت دین را کسانی درک خواهند نمود که بتوانند درون خود را تطهیر کنند. اوج دینداری در اخلاص ظاهر می شود. در روایتی از امام علی (ع) وارد است که اخلاص را درجه عالی از ایمان می دانند.

حجت الاسلام برقرار یادآور شد: عالی ترین هدفی که باید به دنبال آن باشیم اخلاص است. در روایات عدیده از معصومین(ع) تنها راه فرار از شیطان "اخلاص "معرفی شده است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مراحل مهم اخلاص پاک نمودن خانه دل از رذایل و هرآنچه غیر خداست. با کسب علم نمی توان به اوج دینداری (اخلاص) دست یافت بلکه این نورانیت زمانی برای انسان میسر و ممکن خواهد بود که بتوانیم همه کارهای خود را برای خدا انجام دهیم و جز خدا مقصودی نداشته باشیم. در روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) است که می فرمایند؛ "اگر توانستید نفس را تزکیه کنید آنجاست که روح انسان جان تازه ای خواهد گرفت".

استاد این موسسه گفت: بالاترین مرتبه اخلاص، آن است که هرگاه شخص عملی را انجام می دهد، کمترین اجر  را از دیگران  انتظار نداشته باشد بلکه نظر او فقط رضای حق تعالی باشد. در روایاتی از ائمه معصومین(علیهم السلام) وارد است که "بالاترین جهاد آنجاست که حب و بغض برای خدا باشد"