کد مطلب: 50839 تعداد بازدید: ۱۱۸

معاونت فرهنگی موسسه آموزش عالی الزهرا س گرگان برگزار نمود:

برگزاری ویژه برنامه های روز تربیت بدنی

چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳:۱۷
معاونت فرهنگی موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان به مناسبت روز تربیت بدنی مبادرت به برگزاری ویژه برنامه هایی در این زمینه نمود.

«خانم زهرا علاءالدین» معاون فرهنگی موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان بیان داشت: ورزش در سلامتی انسان نقش به سزایی دارد. امام خمینی(ره) در فرمایشاتی برای تقویت قوای جسمانی و روحانی تاکید بر امر ورزش دارند،همچنین مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) ورزش را در زنجيره حركات انسان در محيط اسلامينردبان تکامل می دانند.

وی ورزش روزانه را برای طلاب امری ضروری و لازم دانست و افزود: تحصیل علوم دینی و کتب حوزوی در درازمدت و نبود تفریح و ورزش لازم، ممکن است خستگی ذهن و به تبع آن  خستگی روح را در پی داشته باشد.  نا آرامی های روحی در بین طلابی که تحرک کم تری دارند بیشتر دیده می شود.

معاون فرهنگی این موسسه یادآور شد: یک طلبه موفق باید از روح و روانی آرام برخوردار بوده تا بتواند هم بهتر تحصیل کند و هم بهتر رسالت حوزوی خویش را به انجام برساند. همچنین ورزش در اخلاق تأثیر بسزایی دارد. از آنجایی که خلق و خوی نیک برای یک طلبه  در ارتباط با مردم و در امر تبلیغ دین ضروری است، لذا  توجه به ورزش در این خصوص بسیار مفید خواهد بود.

علاءالدین خاطر نشان کرد: این معاونت  به مناسبت هفته تربیت بدنی علاوه بر فضاسازی در این زمینه، اقدام به پیاده روی طلاب و کادر به تپه نورالشهداء نمود.