کد مطلب: 49825 تعداد بازدید: ۲۵۶

مسئول سیاسی سپاه گنبدکاووس بیان کرد:

مورد هجمه قرار دادن نهادهای انقلاب اسلامی؛ از اهداف سخنان اخیر ترامپ

پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳:۴۷
«دکتر خرم بقایی» گفت: ترامپ اولین رئیس جمهوری بود که ایران و سپاه پاسداران را اینگونه مورد هجمه قرار داد. در واقع هدف آنان، مورد هجمه قرار دادن نهادهای انقلاب اسلامی است.

«دکتر خرم بقایی» در نشستی بصیرتی در جمع اساتید و طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) گنبدکاووس بیان کرد: یکی از بحث های مهم در نظام جمهوری اسلامی ایران، الگوگیری از نهضت عاشورا است که انقلاب را بوجود آورد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنی های کشورهای بیگانه آغاز گردید. در حقیقت، نگرانی آنان از نفوذ انقلاب اسلامی به مناطق دیگر بود و در رأس این دشمنی ها، آمریکا قرار داشت. از ابتدای انقلاب، امام خمینی(ره) و پس از ایشان امام خامنه ای(مدظله العالی) دولتمردان را از برقراری رابطه با آمریکا بر حذر داشتند و آمریکا را دشمن اصلی ایران می دانستند.

وی ضمن اشاره به برخی از دشمنی های آمریکا علیه ایران عنوان نمود: راهبردهای آمریکا در کشور ما به سه دسته تقسیم می شود؛ راهبردهای سخت، مثل استفاده از ابزار فیزیکی و نظامی علیه کشور، راه اندازی جنگ نیابتی، حمایت از گروه های تروریستی معاند در داخل و مرزهای کشور و ...

مسئول سیاسی سپاه گنبد راهبردهای نیمه سخت را یکی دیگر از راهبردهای آمریکا دانست و توضیح داد: وارد کردن سند 2030 از آن نمونه هاست تا استقلال کشور را خدشه دار کنند. راهبردهای نرم هم شامل دو قسمت کلی است؛ تلاش برای برجام که گام اولیه برای کشاندن دولت پای میز مذاکره بود و سپس تغییر دادن الگوی رفتاری ایران مانند مسئله نفوذ.

بقایی خاطرنشان کرد: مقابله با عملکردهای رئیس جمهورهای قبلی آمریکا، تنش بین کشورهای 1+5 و ایران، ایجاد نوعی فضای منفعل و سردرگمی بخاطر غیر قابل پیش بینی بودن ترامپ، افزایش فشار بر ایران برای خروج از برجام یا آمدن پای میز مذاکره درباره مسائل دیگر، از دلایل دشمنی های اخیر ترامپ علیه ایران است.

وی در انتها با اشاره به دو سناریو آمریکا در مورد برجام، سخنان اخیر ترامپ در مورد ایران را نیز مورد بررسی قرار داد: ترامپ اولین رئیس جمهوری بود که ایران و سپاه پاسداران را اینگونه مورد هجمه قرار داد. در واقع هدف آنان، مورد هجمه قرار دادن نهادهای انقلاب اسلامی است. در حالی که بسیاری از پیشرفت های جامعه را مدیون سپاه پاسداران هستیم، از جمله اینکه در عرصه صنعت موشکی جزء پنج کشور اول هستیم و نیز موفقیت در عرصه های سازندگی، پیشرفت و محرومیت زدائی و...