کد مطلب: 49626 تعداد بازدید: ۲۳۴

"آسیب های عزاداری محرم را از مردم دور کنید"

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱:۲۰
نشست فرهنگی با موضوع "آسیب شناسی عزاداری در محرم" با سخنرانی «حجت الاسلام والمسلمین حسینعلی شیخ» در مدرسه علمیه الزهرا(س) آزادشهر برگزار شد.

«حجت الاسلام شیخ» با تأکید بر این فرمایش آیت الله مکارم شیرازی «آسیب ها را از عزاداری های مردم دور کنید، می ترسم روزی فرا رسد که عزاداری محرم دست نامحرمان و نااهلان برسد»، خاطرنشان کرد: در جامعه کنونی آسیب های موجود در جامعه به خصوص در ماه محرم به قدری زیاد شده است که فضای عزاداری ها عوض شده است.

وی عنوان کرد: وارد شدن مسائل خرافی و آداب و رسوم غلط در میان عزاداری ها، استفاده از اسباب و لوازم گناه در عزاداری ها، فدا کردن واجبات در زمان انجام عزاداری ها و آمدن با اوضاع نامناسب در عزاداری ها از جمله آسیب هایی است که در عزاداری ها رخ می دهد.

استاد حوزه وظایف طلاب را در مواجهه با آسیب های عزاداری بیان کرد و گفت: از آن جایی که خیلی از مردم مسائل را به خوبی نمی دانند، اشتباه عمل می کنند. لذا وظیفه طلاب این است که در حوزه های علمیه احکام و مسائل شرعی را خوب یاد بگیرند تا بتواند به مردم هم یاد بدهند. خود طلبه، مروج فرهنگ های غلط و آداب و رسوم اشتباه نباشد و از گفتن و تذکر دادن خسته نشود.