کد مطلب: 49625 تعداد بازدید: ۲۵۶

جهاد علمی و تشکیل جلسات علمی از جمله برنامه های اهل بیت علیهم السلام

یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹:۳۷
مراسم عزاداری امام حسین(ع) با سخنرانی «حجت الاسلام والمسلمین نوع دوست» در مدرسه علمیه الزهراء(س) آزادشهر برگزار شد.

«حجت الاسلام والمسلمین نوع دوست» در جمع طلاب این مدرسه بیان کرد: وجود نازنین اباعبدالله الحسین(ع) قربانی انحراف در اسلام شد، بخاطر اینکه اسلامی که پیامبر(ص) به دنبال تحقق آن بود؛ بعد از اندک زمانی دچار انحراف گردید. تحریف اسلام چیزی بود که سید الشهدا(ع) را به مسلخ شهادت برد. در طول تاریخ، از اسلام برداشت های زیادی شده و هر کس آیاتی را که مطابق میلش بوده به نام اسلام برای مردم بیان کرده اند.

وی اذعان نمود: اسلام واقعی و حقیقی اسلامی است که دو بال دارد؛ یکی بال مهر و عطوفت و رحمت و دیگری بال غضب و خشم. اسلامی که ما دنبالش هستیم، اسلام مجاهده و مبارزه است. جهاد به این معناست که تلاش و خستگی ناپذیر بودن در هر زمینه ای برای رضای خدا باشد.

استاد حوزه افزود: مسیر مجاهده و مبارزه با روح و همچنین هدف همه اهل بیت(علیهم السلام) یکی است ولی حرکت ها مختلف بوده است. اهل بیت(علیهم السلام) یک نور هستند در 14 انعکاس، فقط موقعیت های اجتماعی ایشان با هم فرق داشته است.

حجت الاسلام نوع دوست با بیان این که برخی از ائمه(علیهم السلام) با تشکیل جلسات علمی و تعلیم و تعلم جهاد علمی داشتند، گفت: در زمان حکومت معاویه، جامعه بر علیه امام علی(ع) فرهنگ سازی شده بود. امام حسین(ع) هرگز دست به قیام مسلحانه نزدند بلکه در این مقطع از تاریخ به مبارزه و جهاد فرهنگی پرداخته و نام تمامی فرزندان خود را علی گذاشتند و بعد از حکومت معاویه در زمان حکومت یزید با توجه به شرایط زمان امام(ع) قیام مسلحانه را شکل می دهد.