کد مطلب: 49501 تعداد بازدید: ۲۰۳

معاونت پژوهش حوزه علمیه خواهران گلستان برگزار نمود:

برگزاری چهارمین دوره کارگاه تخصصی مهارت های بیان تفسیر

پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸:۲۱
«خانم صدیقه بهرامی» معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: سومین دوره کارگاه بیان تفسیر با محوریت «عفاف و پاکدامنی از منظر آیات و روایات» توسط موسسه فرهنگی قرآنی خاتم الاوصیاء(عج) در مؤسسه آموزش عالی الزهراء(س) گرگان در حال برگزاری است.

«خانم صدیقه بهرامی» یادآور شد: در سه دوره  قبلی این کارگاه نیز مباحث تخصصی بیان تفسیر (مقدماتی و تکمیلی) و بیان روش های فرهنگ سازی پوشش در قرآن مطرح شد. البته در این دوره، روش فرهنگ سازی پاکدامنی در قرآن مورد بحث قرار گرفته است.

وی با بیان این که این کارگاه با هدف ارتقای سطح علمی اساتید حوزه های علمیه خواهران برگزار شده، خاطرنشان کرد: بحث و تبادل نظر در راستای این موضوع، می تواند در ترویج مسلمانی و مؤمن بودن در مخاطب، ترویج فرمان بری، صداقت و شکیبایی، خشوع در مخاطبان و بسیاری مسائل دیگر مؤثر واقع شود. 

معاونت پژوهش حوزه علمیه خواهران گلستان عنوان کرد: در این کارگاه 30 نفر از طلاب فارغ التحصیل و مشغول به تحصیل سطح 3 و 4 حضور دارند. این کارگاه در دو نوبت صبح و عصر به مدت سه روز در سالن اجتماعات مؤسسه آموزش عالی و مدرسه علمیه الزهراء(س) گرگان در حال انجام است.

بهرامی توضیح داد: شرکت کنندگان دوره به 6 کارگروه تقسیم خواهند شد و به فعالیت های کارگاهی خود در راستای مباحث مطروحه ادامه خواهند داد.