کد مطلب: 49162 تعداد بازدید: ۱۷۲

کارشناس مذهبی اذعان نمود:

اخلاص در عمل و اعتقاد به حاضر و ناظر دیدن خداوند؛ وسیله تقرب و رهایی از نفس

شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹:۵۷
«دکتر احمدی» گفت: اخلاص در عمل و همه جا خداوند را ناظر و حاضر دیدن را وسیله تقرب و رهایی از نفس است که باعث عاقبت به خیری و زندگی نیکو در دنیا و آخرت می گردد.

«دکتر احمدی» در جمع اساتید و طلاب این مدرسه به بحث پیرامون اخلاص پرداخت و بیان کرد: دوربین های خداوند در همه جا ناظر و شاهد اعمال ماست. در زندگی تمام تلاش مان این شد که بنده حق باشیم و نه بنده تن. اگر بنا باشد که نفس بر ما حاکم شود، بنده نفس شده ایم. در کلام بزرگان آمده است که وقتی اعمال انسان را به عالم بالا می فرستند که فرشته ها مهر قبولی بر آن بزنند، از آسمان اول و دوم و سوم ... رد می شود و مورد قبول قرار می گیرد، ولی هنگامی که  به خداوند متعال می رسد آن عمل رد می شود. زیرا آن عمل خالص برای خدا نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از آموزه های عاشورا، اخلاص در عمل یاران و اصحاب امام حسین(ع) بود که چون عمر خود را با اخلاص گذرانده بودند، عده ای از آنان در آخرین لحظات به راه حق و حقیقت روی آوردند که از آن جمله می توان حر بن ریاحی را نام برد. اگر چه خصلت زیبای «گذشت» امام(ع) باعث شد حر به آغوش امام برگردد.

کارشناس مذهبی در انتها اذعان کرد: اخلاص در عمل و همه جا خداوند را ناظر و حاضر دیدن را وسیله تقرب و رهایی از نفس است که باعث عاقبت به خیری و زندگی نیکو در دنیا و آخرت می گردد.