کد مطلب: 49114 تعداد بازدید: ۲۲۰

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران گلستان خبر داد:

نشست معاون حوزه علمیه خواهران گلستان با مسئول مرکز امور قرآنی اداره کل اوقاف استان

پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰:۲۰
«خانم لیلا کابوسی» گفت: نشست معاون حوزه علمیه خواهران گلستان با «آقای شریف موسوی» مسئول مرکز امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه در مدیریت حوزه علمیه این استان برگزار شد.

«خانم لیلا کابوسی» گفت: علما و روحانیون به عنوان وارثان انبیا و پاسداران مکتب اهل بیت(علیهم السلام) ادامه و اشاعه دهنده راه انبیا و ائمه هستند. بر این اساس، یکی از بزرگترین وظایف طلاب در جامعه، در مرحله اول یادگیری قرآن و سپس تعلم آن به افراد جامعه است. برنامه های معاونت فرهنگی مدیریت حوزه علمیه این استان نیز در راستای برنامه های مرکز مدیریت در حال انجام است.

وی افزود: هر ساله مسابقات و برنامه های مختلفی در بخش های قرائت، حفظ، تفسیر، ادبی، هنری و پژوهشی در سطح حوزه های علمیه انجام می شود. در استان نیز محافل قرآنی به صورت دوره ای به مناسبت های مختلف به ویژه ماه مبارک رمضان در شهرستان های استان انجام می شود که مبلغین حوزه حضور فعال دارند.

همچنین در این جلسه «آقای شریف موسوی» مسئول مرکز امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بیان نمود: در گذشته برنامه های قرآنی زیر نظر معاونت فرهنگی این اداره انجام می شد، اما به جهت اهمیت و گستردگی کارها مجزا شده و تحت عنوان «مرکز امور قرآنی» مشغول به فعالیت می باشد.

وی توضیح داد: سه بخش فعالیت در این مرکز در حال انجام است؛ موقوفات قرآنی که به نوعی تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآن است. مشکل اساسی ما هم در همین بخش به جهت کمبود منابع و موقوفات قرآنی است.

مسئول مرکز امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برنامه های تبلیغی و ترویجی و آموزشی از قبیل؛ محفل انس با قرآن، کرسی های تلاوت، کلاس های طرح تربیت حافظان قرآن کریم و... را از دیگر فعالیت های واحد خود معرفی نمود.

در پایان طرفین بر ارتباط و تعامل بیش از پیش این دو نهاد مهم تأکید کردند. همچنین گفتنی است مدیر نظارت و ساماندهی و مسئول روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان نیز در جلسه حضور داشتند.