کد مطلب: 48953 تعداد بازدید: ۱۹۸

کارشناس مذهبی مدرسه علمیه الزهراء س گرگان گفت:

هر اندازه فکر و اندیشه در آیات خداوند سبحان زیاد شود، اطااعت نسبت به پروردگار بیشتر می شود

سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۴:۱۱
اگر زندگی مطابق با دستورات خداوند و اهل بیت(علیهم السلام) بنا نهاده شده باشد و بر پایه عقل استوار گردد، سبک زندگی اسلامی در آن رعایت شده است.

"خانم فاطمه احمدی" در مراسم عزاداری امام حسین(ع) به بحث پیرامون «جلوه های توحید در عاشورا» پرداخت و گفت: خداوند در آیات متعدد همگان را به تفکر و تدبر در آیات آفاقی و انفسی دعوت کرده است و هر اندازه فکر و اندیشه در آیات خداوند سبحان زیاد شود، اطااعت نسبت به پروردگار بیشتر می شود.

وی با بیان این که در بین همه موجودات، عقل نزد خداوند محبوب تر است، تصریح کرد: در روایتی از امیرمومنان(ع) وارد است که هدف از ارسال انبیاء را رشد عقول انسان معرفی می نماید. به هر میزانی که انسان بتواند به لحاظ عقلی رشد پیدا کند بهتر می تواند کلام حق، پیامبر و اولیای الهی را بپذیرد و به مرحله عمل در آورد.

این استاد حوزه افزود: اگر زندگی مطابق با دستورات خداوند و اهل بیت(علیهم السلام) بنا نهاده شده باشد و بر پایه عقل استوار گردد، سبک زندگی اسلامی در آن رعایت شده است.

استاد حوزه در ادامه به تفسیر این حدیث معروف پیامبرگرامی اسلام(ص) "حسین(ع) از من است" پرداخت و افزود: روایت به این معناست که حسین(ع) از نسل من است که اطاعت از او بر همگان لازم است و "من از حسین(ع) هستم"، یعنی ادامه رسالت من توسط امام حسین(ع) خواهد بود.