کد مطلب: 48952 تعداد بازدید: ۱۸۳

برای تحول و ترقی جامعه باید هریک از آحاد جامعه تربیت را از خود آغاز نمایند

سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱:۵۹
"حجت الاسلام والمسلمین عباس آبادی" گفت: زن اصلی ترین نیروی کاری جامعه است و اگر در جایگاه خود قرار نگیرد، جامعه بطور جدی با بحران خانواده مواجه خواهد بود.

"حجت الاسلام والمسلمین آقای عباس آبادی" با اشاره به نقش زن در خانواده و جامعه تصریح کرد: زن نیروی مولّد جامعه است؛ جایگاه زن و مرد باید شناسانده شود بخصوص زن که اصلی ترین نیروی کاری جامعه است و اگر در جایگاه خودش قرار نگیرد، جامعه بطور جدی با بحران خانواده مواجه خواهد بود .

وی در ادامه به اثر تربیتی مادر اشاره کرد و گفت: بعد از خداوند و ائمه معصومین(علیهم السلام)، زن مهمترین مربی است. جریان تشیع و تفقه نیز، وامدار خدمات مادر است. اگر جریان انسانیت مدیون علامه مجلسی است قطعا مدیون مادر و همسر ایشان هم است؛ گرچه نام آنها را کسی نداند اما نزد خداوند مخفی نیست.

استاد حوزه با بیان این که برای تحول و ترقی جامعه باید هریک از آحاد جامعه تربیت را از خود آغاز نمایند، خاطرنشان کرد: اثر تربیتی مادر بر فرزندان و خانواده بی بدیل و بی نظیر است. اگر یک مادر بتواند به درستی فرزند خود را تربیت نماید و به او حیات مادی و معنوی بخشد، مصداق این آیه از کلام نورانی قرآن قرار خواهد گرفت که "من احیاها فکأنما احیاالناس جمیعا".