کد مطلب: 48782 تعداد بازدید: ۱۲۶

استاد حوزه بیان کرد:

اگر امام معصوم ع حضور نداشته باشد، هیچ راهی برای سعادت انسان وجود ندارد

یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۹:۵۵
«حجت السلام والمسلمین محمدی مهر» اذعان نمود: اگر امام معصوم(ع) حضور نداشته باشد، هیچ راهی برای سعادت انسان وجود ندارد.

«حجت الاسلام محمدی مهر» در همایش امامت و ولایت که به مناسبت عید سعید غدیر در جمع طلاب، مبلغان و بانوان سطح شهر اعم از تشیع و تسنن برگزار شد، گفت: اگر امام معصوم(ع) حضور نداشته باشد، هیچ راهی برای سعادت انسان وجود ندارد. همه انسان ها وجودشان مدیون وجود امام عصر(عج ) می باشد.

وی بیان کرد: اگر سوال از بهترین و غم انگیز ترین روز شود؟ می توان پاسخ داد: بهترین روز، روز بعثت و موالید ائمه معصوم(علیهم السلام) است و غم انگیز ترین روز، روز رحلت و شهادت پیامبر و ائمه است.

مدرس حوزه آیه 3 سوره مائده را یکی از برترین آیات قرآن دانست و گفت: این آیه اشاره به کافران دارد که آنان از برگرداندن مسلمانان از آیین شان و محو اسلام ناامید شده بودند.  

حجت الاسلام محمدی مهر افزود: این آیه امید دشمنان را به یاس تبدیل کرد. به مسلمانان فرموده که بیهوده نباید بترسید، امکان کفران نعمت از جانب مسلمانان بوده و مسیر را برای سلطه کفار به خاطر هراس و ترس باز می کند و پیشرفت کمی در تمامیت دین را ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: بر ما مسلمانان روشن است که امامانِ پس از امام علی(ع) از فرزندان ایشان می باشد، چرا که خداوند متعال فرمود: امامت را فرمانی پایدار در نسل علی(ع) قرار داد. و با تمسک به قرآن کریم و امامان گمراه نخواهیم شد .