کد مطلب: 48779 تعداد بازدید: ۱۷۱

استاد حوزه اذعان کرد:

مخلوط شدن مال حلال و حرام از جمله مواردی است که انسان را نسبت به آخرت بی توجه می کند

یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۷:۲۵
«خانم فاطمه احمدی» گفت: نهج البلاغه تفسیر قرآن است و سخنان امام علی(ع) در نهج البلاغه بسیار راه گشا برای پیروان آن حضرت است.

«خانم فاطمه احمدی» در مراسم جشن عید غدیر که با حضور شماری از اساتید، کادر و عموم بانوان شهرستان گرگان برگزار شد، به بحث پیرامون ویژگی های شیعه امام علی(ع) پرداخت و بیان نمود: نهج البلاغه که مملو از بیانات گهربار و راه گشا برای پیروان بوده، واقعا مهجور واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه هدف از زندگی دنیا، شناخت خدا و وصول به قرب الهی است تصریح نمود: لازمه شیعه امام علی(ع) بودن، پست و خار شمردن دنیاست؛ همانطور که امام سجاد(ع) در این رابطه والاترین مقام انسان را کسی معرفی می نماید که دنیا در نظرش بزرگ ننماید. 

کارشناس فرهنگی این مدرسه علمیه در ادامه با تاکید بر اینکه مخلوط شدن مال حلال و حرام از جمله مواردی است که انسان را نسبت به آخرت بی توجه می کند افزود: از ویژگی های شیعه امام علی(ع) بی توجهی به شکم است و اگر شکم ها پر شد درهای حکمت بسته می شود.

احمدی از دیگر ویژگی های پیرو امام علی(ع) بودن را سکوت اختیار کردن، خودداری از پیش داوری، تواضع و عامل بودن به گفتار خود عنوان کرد و گفت: راه سعادت و نجات در دارا بودن این ویژگی هاست.