کد مطلب: 48776 تعداد بازدید: ۱۴۸

معاون آموزشی حوزه‌های علمیه خواهران کشور مطرح کرد:

تحصیل بیش از ۷۴ هزار طلبه در حوزه‌های علمیه خواهران کشور

چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۷:۱۴
«محمود خالقی» گفت: بیش از ۷۴ هزار طلبه در حوزه‌های علمیه خواهران کشور تحصیل می‌کنند.

«محمود خالقی» ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه خواهران که در فاضل‌آباد برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار صداوسیما اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید در حوزه‌های علمیه خواهران کشور بیش از 74 هزار نفر در 3 مقطع، تحصیل خواهند کرد.

وی تاکید کرد: تحصیل در حوزه‌های کشور در 3 سطح دو، سه و چهار و درمقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری است و در هر سطح شرایط خاصی وجود دارد.

معاون آموزشی حوزه‌های علمیه خواهران کشور افزود: در سطح دو کلاس‌ها به صورت حضوری و نیمه حضوری برگزار می‌شود و در سطح 3 علاوه بر حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری نیز برگزار می‌شود اما در دوره سطح 4 کلاس‌ها حضوری می با‌شد.

خالقی خاطرنشان کرد: 490 مدرسه علوم دینی در کشور فعال است و مقاطع تحصیلی هم در این مدارس به صورت پاره وقت و تمام وقت برگزار می‌شود اما در مقاطع بالاتر دوره به صورت تمام وقت است.

وی اظهار داشت: امروز برای نخستین بار در استان گلستان تحصیل در سطح 4 رشته فقه خانواده در گرگان آغاز شد که امیدواریم رشته‌های دیگر هم در گلستان کار خود را آغاز کند.

معاون آموزشی حوزه‌های علمیه خواهران کشور تصریح کرد: در استان گلستان 3 سطح تدریس در حوزههای علمیه می‌شود و11 مدرسه فعالیت می‌نمایند.