کد مطلب: 48630 تعداد بازدید: ۲۳۴

کارشناس مذهبی بیان کرد:

مال حرام از عوامل رقم خوردن فاجعه عظیم عاشورا

جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۸:۲۹
«خانم بتول قائمی» گفت: امروزه دشمنان اسلام بسیار زیرکانه فعالیت کرده و قصد آسیب رسانی به فرهنگ جامعه ما را دارند.

«خانم قائمی» کارشناس مذهبی مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آبادکتول در مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان عنوان کرد: عزاداری های ما باید هدفمند و با معرفت و شناخت باشد. باید بدانیم امام حسین(ع) برای چه امری شهید شدند؟ هدف قیام حضرت را بشناسیم. امروزه دشمنان اسلام بسیار زیرکانه فعالیت کرده و قصد آسیب رسانی به فرهنگ ما را دارند، وظیفه ما این است که در مقابل آنها هوشمندانه عمل کنیم.

وی گفت: دشمن قصد دور نمودن مردم را از ائمه(علیهم السلام) داشتند، آنها می خواستند به ایمان و افکار مردم از طریق شبهه و مال حرام لطمه بزنند. مسلم در کوفه بسیار طرفدار داشت اما پس از زمان اندکی همه پراکنده شدند. دشمن با استفاده از مال و وعده پست و مقام مردم را سرگرم کرد. همین مال حرام قدرت تشخیص را از مردم گرفت و عقل های آنان را ضایع نمود.

این کارشناس مذهبی ضمن اشاره به اهمیت آشنایی با لقمه حرام گفت: از دوران کودکی باید بچه ها را با لقمه حرام آشنا کرد تا در آینده به تأثیرات سوء آن دچار نشوند. مال حرام باعث می شود فاجعه عظیمی مثل عاشورا رقم بخورد. دشمن از این نکته به خوبی استفاده نمود؛ اول پی ریزی کرد و لقمه حرام را به زندگی مردم وارد نمود و سپس شبه انداخت که رهبر هر کسی که باشد باید از او اطاعت کرد، حتی اگر ظالم باشد. وقتی مردم نتوانند حق و باطل را تشخیص دهند، دچار گمراهی می شوند.

قائمی افزود: امام(ع) به اهل بیت خود فرمودند؛ قیام امروز ما با این تعداد اندک بخاطر امر واجبی است و آن امر به معروف و نهی از منکر است. شاید امروز حرف ما را قبول نکنند و همچنان از ظالم تبعیت کنند اما درختی که امروز می کاریم ثمره و نتیجه آن را در آیندگان مشاهده می کنیم.

وی در پایان به نقش مادران اشاره کرد و گفت: ما پرورش دهنده و پایه گذارهستیم، نسل های آینده به ما و روش و تربیت ما بستگی دارند، طرز فکر مادر هر چه باشد، بچه با همان طرز فکر رشد می کند. اگر لقمه حلال و حرام رعایت نشود، نباید انتظار داشت که بچه هایمان یار حضرت مهدی(عج) شوند .