کد مطلب: 48626 تعداد بازدید: ۲۶۵

مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید با حضور ائمه جمعه علی آباد کتول و گنبدکاوووس

جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۰:۵۰
مدرسه علمیه کوثر علی آباد کتول مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 95-96 را با حضور ائمه جمعه علی آباد کتول و گنبدکاووس در جمع طلاب و اساتید این مدرسه برگزار نمود.

«حجت الاسلام والمسلمین موسوی» امام جمعه شهرستان علی آبادکتول در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید که در جمع طلاب و اساتید این مدرسه برگزار شد، با استناد به آیه «یرفع الله الذین آمنوا و الذین اوتوا العلم» گفت: خداوند متعال به مردم درجاتی را عنایت می کند. به گروهی درجات مادی می دهد تا از این فرصت در راه خیر و کمک به شیعیان استفاده نمایند و گروهی درجه علمی دارند تا با علم خود در راه خدا کسب معرفت نموده و به مردم خدمت کنند.

وی افزود: یتیم نوازی در دین و روایات ما بسیار حائز اهمیت است و پاداش زیادی دارد. و دلیلش هم این است که یتیمان از نعمت پدر محروم هستند. هر کس یتیمی را اکرام کند خدا او را اکرام کرده و هر کس او را مراقبت نماید خدا از او مراقبت می کند. اما مورد ترحم و شایسته تر از این یتیم، یتیمی است که از امامش دور است و به آن دسترسی ندارند.

امام جمعه علی آباد کتول در بخش دیگری از سخنان خود درباره ارزش تبلیغ خاطرنشان کرد: در روایات ائمه(علیهم السلام) داریم شیعه ای که علم به علوم داشته باشد و جاهلان را هدایت نماید، مانند کسی است که یتیمی را در دامن خود قرار داده، در عالی ترین درجات همواره در عرش رفیق و همراه هستند . پس این علوم انسان را از فرش به عرش می رساند.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی امام جمعه گنبد در راستای دفاع مقدس به ایراد سخن پرداخت و گفت: طبق سخن امام خمینی(ره) انقلاب ما شعاعی از نهضت عاشوراست . دفاع مقدس ادامه دهنده انقلاب است.

وی از جمله رکن های مهم دفاع مقدس را نیت خالصانه و بدون هوی و هوس شهدای گرانقدر انقلاب بود دانست و افزود: در دوران جنگ و انقلاب، زنان نیز بسیار نقش پررنگی داشتند. همانطور که در نهضت عاشورا زنانی مانند حضرت زینب و حضرت رباب(سلام الله علیهما) نقش آفرینی کردند.

امام جمعه گنبدکاووس ابراز کرد: از فرهنگ عاشورا و کربلا انقلاب بوجود آمد و ادامه انقلاب، عاشورای دفاع مقدس است و خلاصه دفاع مقدس فرهنگ بسیج می باشد.