کد مطلب: 48598 تعداد بازدید: ۲۱۹

مبلغ حوزه بیان نمود:

بصیرت افزایی و احیای امر به معروف و نهی از منکر؛ از جمله وظایف طلاب

پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰:۴۳
«خانم زهرا آرمان» گفت: یکی از مهم ترین وظایف طلاب بصیرت افزایی است.

«خانم زهرا آرمان» یکی از طلاب و مبلغین مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول در مراسمی که به مناسبت شهادت امام سجاد(ع) برگزار شد، ضمن اشاره به سیره و زندگی ایشان گفت: امام سجاد(ع) در قیام عاشورا حضور داشتند و همه حوادث را دیدند اما حکمت الهی بر این امر بود که ایشان بیمار باشند تا هم ذخیره الهی برای هدایت بشر باشند و هم زمین از حجت الهی خالی نباشد.

 وی افزود: امام(ع) دوران خلافت 9 خلیفه را درک کردند، با آن همه اختناق و سخت گیری های موجود، حضرت برای راهنمایی و هدایت مردم بسیار تلاش کردند، تا آنجا که حتی در قالب دعا رسالت خویش را انجام می دادند. پس از عاشورا، به همراه حضرت زینب(س) در راستای انتقال پیام عاشورا، آگاهی بخشی و بصیرت افزایی مردم تلاش های زیادی نمودند.

مبلغ این حوزه ادامه داد: در عصر و زمان کنونی، یکی از مهم ترین وظایف طلاب؛ بصیرت افزایی است و در این امر باید از امام سجاد(ع) تأسی نمود و همت خود را در این راه سرمایه کرد. این امر، همان چیزی است که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر آن تأکید دارند و بر همه ما واجب است در راستای آن گام برداریم.

خانم آرمان در ادامه با اشاره به وظایف طلاب در جامعه گفت: طلاب در هر زمینه ای باید از وظیفه خود غافل نباشند و در آگاهی بخشی به مردم به ویژه پیرامون عاشورا و اهداف آن تلاش نمایند. همان کاری که امام سجاد(ع) انجام دادند و نشان دادند که امام حسین(ع) برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند. بنابراین یکی دیگر از وظایف طلاب احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.