کد مطلب: 48539 تعداد بازدید: ۱۸۱

مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء عج فاضل آباد برگزار کرد:

مراسم عزاداری دهه اول محرم

چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۰:۴۸
«حجت الاسلام و المسلمین مرتضی علی آبادی» گفت: زمانی انسان شیرینی قرآن را درک می کند که با قرآن زندگی کند و همه جهات زندگی خود را قرآنی قرار دهد.

مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد در دهه اول محرم مراسم عزاداری امام حسین(ع) را با سخنرانی «حجت الاسلام و المسلمین مرتضی علی آبادی» از مبلغین فعال کشوری در جمع طلاب و کادر این مدرسه و بانوان شهر فاضل آباد برگزار کرد.

«حجت الاسلام و المسلمین مرتضی علی آبادی» گفت: بهترین برنامه ای که ما باید در ایام محرم داشته باشیم این است که برای خودمان در زندگی الگوی مناسب قرار دهیم. زنان ما باید از بانوانی مانند حضرت زهرا(س) و حضرت خدیجه(س) الگو بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: اگر الگو عوض شود طریقه زندگی هم عوض خواهد شد و این بلایی است که دامنگیر ما شده است. امروزه زنان و دختران ما الگوی خود را بازیگران تلویزیون و ماهواره قرار داده اند و از الگوهایی واقعی غافل شده اند.

این مبلغ فعال کشوری در ادامه افزود: ذکری که انسان را قوی می کند قرآن است لذا در احوالات ائمه (علیهم السلام) و بزرگان است که بعضا در تمام ایام سال هر سه روز یک بار قرآن را ختم می کردند.

حجت الاسلام علی آبادی بیان کرد: زمانی انسان شیرینی قرآن را درک می کند که با قرآن زندگی کند و همه جهات زندگی خود را قرآنی قرار دهد و بچه های خود را با قرآن تربیت کند و آن زمان است که قرآن با گوشت و خون او مختلط شده است. لذا شیطان نمی تواند در او اثر بگذارد که این خود یکی از راه های مبارزه با شیطان می باشد.

وی اظهار کرد: دومین ذکری که باعث رشد معنویات انسان می شود، گریه برای امام حسین(ع) است که این ذکر را می شود در هر زمان و هر جایی انجام داد که آثار و برکات بسیاری دارد.

مبلغ حوزه تاکید کرد: بالاترین ذکر، ذکر عملی است و اسلامی زندگی کردن. تبلیغ اسلام هم با عمل کردن انجام می شود نه با حرف زدن.

حجت الاسلام علی آبادی توصیه نمود: با مطالعه سیره زندگی اهل بیت(علیهم السلام) و بزرگان می توان به نکاتی دست یافت و برای رسیدن به رشدو معنویات از آنها بهره گرفت.

وی در پایان کتبی را در باب زندگی حضرت خدیجه و حضرت فاطمه(سلام الله علیهما) معرفی نمود.