کد مطلب: 48536 تعداد بازدید: ۱۸۰

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان گفت:

تربیت، تزکیه و خودسازی؛ اولین مرحله در کسب علم

چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۴:۴۲
«حجت الاسلام والمسلمین ایوب وردانی» بیان کرد: در مقابل تهاجمات دشمنان و استکبار جهانی به ارزش های اسلامی و اعتقادات مردم با روحیه جهادی به تبلیغ بپردازید.

«حجت الاسلام والمسلمین ایوب وردانی» در مراسم افتتاحیه متمرکز مدارس علمیه خواهران استان گلستان که در شهر فاضل آباد برگزار شد، گفت: اولین مرحله در عرصه کسب علم برای طلاب و روحانیون؛ مسئله تربیت، تزکیه و خودسازی است. حضرت امام خمینی(رض) می فرمایند؛ «خدا نکند انسان خود را نشناخته باشد و جامعه به او روی آورد». قطعا در چنین شرایطی فرد نمی تواند خود را حفظ نماید.

وی افزود: کسب علوم و معارف اسلامی طبیعتا باید در شرایط دور از مزاحمت ها باشد. وقتی طلاب تصمیم به حضور و شرکت در حوزه گرفتند، باید عبودیت و بندگی خدا را فراموش نکنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان تأکید نمود: همواره این مسئله را به خاطر داشته باشیم و از خود بپرسیم که «برای چه به حوزه آمدیم، در حوزه چه می خواهیم بکنیم و وظیفه ما چیست؟». اگر طلبه علت حضور خود در حوزه را نداند، هدف خود را گم خواهد کرد و در جامعه منشأ اثر نخواهد بود. اما در صورتی که به این نکات مهم توجه داشته و برای رضای خدا قدم بردارد، به موفقیت خواهد رسید.

حجت الاسلام وردانی با تأکید بر این که در جهت خودسازی و تهذیب نفس تلاش نمائید، افزود: زمانی که ضمیر و شرایط آماده شد، تلاش در کسب علوم و معارف، نظم و انضباط، صرف وقت و دقت در فراگیری علوم می تواند ما را توانمند نماید تا در عرصه آموزشی، فرهنگی، پژوهشی، مسائل تبلیغی و دینی موفقیت حاصل شود.

وی با بیان این که مسئله اساسی در حوزه های علمیه تفقه در دین است، خاطرنشان کرد: آن چه در این میان مهم است، فهم دین و عالم شدن در آن است. برای اثرگذاری باید اخلاص در کار باشد و در تمام طول تحصیل اخلاص رعایت شود.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه گلستان ادامه داد: وظیفه ما تبلیغ و انجام رسالت است(العلماء ورثه الانبیاء). ما وارث رسالت و پیام رسان پیامبر گرامی اسلام(ص) هستیم، ایشان سختی های زیادی را در این راه متحمل شدند. ما نیز باید این روحیه را در خود تقویت کنیم.

حجت الاسلام وردانی در پایان ضمن تأکید بر ارتباط حضوری طلاب با هم سالان خود در سطح جامعه، توصیه نمود: با وجود کمبود امکانات، در مقابل تهاجمات دشمنان و استکبار جهانی به ارزش های اسلامی و اعتقادات مردم با روحیه جهادی به تبلیغ بپردازید.