کد مطلب: 47911 تعداد بازدید: ۲۰۵

استاد حوزه گفت:

طلابی جدیدالورود نیازمند جهت دهی و قرار گرفتن در مسیر درست هستند

یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳:۲۷
«حجت الاسلام والمسلمین جرگانی» گفت: ایجاد انگیزه و روحیه شاد و پرنشاط در طلاب از جمله وظایف اولیه همه کارکنان و اساتید در حوزه ها است.

«حجت الاسلام والمسلمین جرگانی» بیان نمود: ایجاد انگیزه و روحیه شاد و پرنشاط در طلاب از جمله وظایف اولیه همه کارکنان و اساتید در حوزه ها است. طلابی که با انگیزه های مختلف (درست یا نادرست) وارد حوزه می شوند، نیازمند جهت دهی و قرار گرفتن در مسیر درست هستند.

وی سپس به راهکارهایی جهت ایجاد نشاط در طلاب پرداخت و ادامه داد: توجه به نتایج کارها و به اصطلاح توجه به عاقبت امور  طلاب، تشویق آنان در موفقیت های شان، تقویت توکل و ایمان به خدا، سعه صدر بالای استاد، نشان دادن راه صحیح  و درست به طلاب را می توان از جمله راه های ایجاد روحیه و انرژی مثبت در طلاب نام برد.

استاد و پژوهشگر حوزه تصریح نمود: برای موفقیت و رسیدن به این هدف داشتن روحیه صبر وبردباری، سعه صدر بالا در اساتید نقش مهم و کلیدی دارد.

حجت الاسلام جرگانی در انتها اشاره نمود: پیشرفت علم و استفاده از تکنولوژی راه های زیادی برای انحراف انسان ها فراهم نموده است که در این بین طلاب نیز از گزند آن محفوظ نیستند. در اینجا استاد با زیرکی، حسن خلق و صبوری می تواند راه درست را نه به صورت مستقیم و تخریب طلبه بلکه با روش تبدیل و تغییر آن به جهت درست در اختیار طلبه قرار دهد.