کد مطلب: 47910 تعداد بازدید: ۲۴۷

مدیر مدرسه علمیه الزهرا س گرگان بیان نمود:

مودب بودن به آداب الهی؛ از عوامل مهم موفقیت در تحصیل علوم دینی

یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۱:۴۷
مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 97 – 96 مدرسه علمیه الزهرا(س) گرگان با حضور مدیر، معاونین، شماری از طلاب پایه های بالاتر و طلاب ورودی برگزار شد.

«خانم مریم دوست محمدیان» در این مراسم تصریح کرد: متعلمی که در راه فلاح و رستگاری قدم بر می دارد به سعادت دنیا و آخرت نائل می شود.

وی خطاب به طلاب گفت: شما با قدم گذاردن به این مکان مقدس در واقع به ریسمان محکم الهی چنگ زده اید.

مدیر این مدرسه خاطرنشان کرد: ورود طلاب به حوزه های علمیه بیانگر این است که خداوند راه را برای آنان نمایان کرده است. فلذا با سعی و تلاش باید در صدد برطرف کردن موانع باشند.

دوست محمدیان با ذکر روایتی پیرامون اهمیت عمل به علم افزود: کمال انسان عالم به این است که بعد از طلب علم در راستای آن عمل کند؛ و عالمی که به علمش عمل کند موجب نورانیت خود و دیگران می شود.

وی از عوامل مهم موفقیت در تحصیل علوم دینی را مودب بودن به آداب الهی دانست و افزود: باید در مسیری حرکت کرد که تمام لحظات عمر رنگ الهی داشته باشد.

همچنین در این مراسم «خانم لیلا عباسی» معاون پژوهش با ذکر حدیثی از حضرت رسول(ص) پیرامون فقیه شدن افزود: اگر خداوند خیر کسی را که بخواهد، او را در دین فقیه می کند.

وی با بیان این علم نافع موجب خشوع در قلب می شود که خاطرنشان کرد: از اینکه توفیق شاگردی امام صادق(ع) به ما داده شده، باید شاکر باشیم.

معاون پژوهش این مدرسه در پایان نکاتی از ضوابط پژوهشی را بیان نمود .