کد مطلب: 47154 تعداد بازدید: ۱۹۴

مدیر مدرسه علمیه الزهرا س گنبد کاووس خبر داد:

روز جهانی قدس، در تحولات منطقه و مبارزه با اسراییل نقش اساسی دارد

یکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۰:۳۵
«خانم فریبا تیموری» گفت: روز جهانی قدس، یکی از میراث های گرانبهای امام راحل(رض) است که در تحولات منطقه و مبارزه با اسرائیل نقش اساسی دارد.

«خانم تیموری» در مراسم احیا شب 27 ماه مبارک رمضان که با حضور طلاب و بانوان شهرستان گنبدکاووس در مدرسه علمیه الزهراء(س) این شهرستان برگزار شد، گفت: همه روزها و شب های ماه مبارک رمضان از اهمیت بالایی برخودار است، به گونه ای که اهل بیت(علیهم السلام) در طول این ماه به دعا و نیایش می پرداختند. اما برای دهه آخر، اهمیت ویژه قائل بودند به گونه ای که پیامبر بزرگ اسلام هم در این دهه اهتمام ویژه به شب زنده داری و عبادت داشتند و سعی می کردند از کارهای دنیا تا جای ممکن فارغ البال گردند. شاید علت اهتمام به دهه آخر را بتوان در دو محور خلاصه کرد: وجود شب های قدر در این ماه و اینکه دهه آخر هنگام نتیجه گیری روزه داران است.

وی در ادامه به روز جهانی قدس اشاره نمود و گفت: روز جهانی قدس، یکی از میراث های گرانبهای امام راحل(رض) است که در تحولات منطقه و مبارزه با اسرائیل نقش اساسی دارد. طوری که خود استکبار جهانی و صهیونیسم به شدت از اعلام روز قدس اظهار نگرانی نمودند.  امام راحل(رض) هم از اعلام روز قدس اهدافی چون رشد افکار عمومی، تکلیف گرایی، نهادینه سازی مبارزه با اسرائیل را مدنظر قرار دادند.

مدیر این مدرسه اذعان نمود: علت حمایت مردم ایران از ملت مظلوم فلسطین این است که مسلمانان امت واحد هستند و استعمارگران به دنبال جدایی و تفرقه افکنی میان مسلمانانند تا از این طریق بتوانند بر جهان اسلام حکومت کنند. پس اگر ما از یاری کردن آنان دست برداریم به هدف آنان کمک کرده ایم. یادمان نرود که متحد بودن ما با یکدیگر باعث افزایش قدرت جمعی مان می گردد.

تیموری ادامه داد: در این میان، کارکرد دولت فقط منحصر به مسائل داخلی نیست و وظایفی را هم در خارج از مرزهای جغرافیایی بر عهده دارد.