کد مطلب: 47153 تعداد بازدید: ۲۲۵

مدیر مدرسه علمیه سعدیه رامیان خبر داد:

اعزام بیست مبلغ این مدرسه در محافل انس با قران کریم در ماه مبارک رمضان

دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۷:۰۳
شمسی طاهری مدیر مدرسه علمیه سعدیه رامیان اعلام کرد: بیست نفر از مبلغین مدرسه علمیه سعدیه رامیان در محافل انس با قران کریم در ماه مبارک رمضان برای پاسخ گویی به احکام و تفسیر قران کریم شرکت کردند.

«خانم شمسی طاهری» با بیان این که ماه رمضان بهترین فرصت برای خودسازی و تهذیب و تزکیه نفس می باشد، گفت: اُنس با قرآن و تدبر در آیات کلام الهی انسان را با مفاهیم و معارف دین اسلام آشنا کرده و مسیر دستیابی به سعادت دنیا و آخرت را به او نشان می دهد.

وی در ادامه به اهمیت ترویج مفاهیم و فرهنگ قرآنی در جامعه اشاره نمود و بیان داشت: ترویج این فرهنگ بخصوص در بین نسل جوان و نوجوان و خانواده ها، علاوه بر این که زمینه ساز هدایت آنها خواهد بود می تواند راهکاری برای مصونیت جامعه از آسیب های اجتماعی باشد.

مدیر این مدرسه علمیه خاطرنشان کرد: ماه مبارک رمضان یک فرصت استثنایی برای انجام برنامه های قرآنی است که مبلغین می توانند با استفاده از آن در ترویج فرهنگ قرآنی گام موثری بردارند.

طاهری اعلام کرد: مدرسه علمیه سعدیه به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان و در راستای برنامه های طرح نهضت قرانی، تعداد 20 نفر از مبلغین را به عنوان سفیر قرآنی در محافل انس با قرآن کریم اعزام نمود.

وی عنوان داشت: تیم اعزامی متشکل از کادر دفتری، تعدادی از اساتید و مبلغین همراه با طلابِ در حال تحصیل در این طرح عظیم قرانی با حضور در مجالس قرآنی سطح شهرستان به بیان احکام، مفاهیم و تفسیر قرآن پرداختند.

مدیر این مدرسه افزود: علاوه بر این که مبلغین در محافل قرآنی شهر و روستا های محل سکونت خود به صورت ثابت در یک مکان این سی روز را حضور دارند، با توجه به تعدد برنامه ها و محافل قرآنی در سطح شهرستان رامیان، مدیر و معاون فرهنگی به صورت برنامه ریزی شده  به صورت چرخشی در محافل قرآنی که در منازل شهداء، مساجد و فاطمیه و زینبیه ها برگزار می شود؛ حضور یافته و به سولات قرانی و احکام بانوان و شبهات پاسخ می دهند.

طاهری اظهار ابراز کرد: باید قدردان زحمات مبلغینی که در شرایط سخت گرما و گرسنگی و تشنگی ماه مبارک رمضان در برخی از روستاهای صعب العبور شهرستان رامیان حضور یافته ومردم را با قرآن ومعارف ناب آشنا می کنند، بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از برنامه هایی که برای طی سال پیش بینی شده است و انشاالله بعداز ماه مبارک رمضان شروع خواهد شد، تشکیل جلسات آموزش و حفظ قرآن کریم با عنوان بیت النور است که هر مبلغ در محله خود برای نوجوان کلاس قرانی تشکیل می دهد.