کد مطلب: 46963 تعداد بازدید: ۲۱۸

مدیر کل امور بانوان در مجمع تقریب مذاهب:

عفاف و معرفت و تقوا؛ سرمایه زنان مسلمان

دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶:۳۶
«خانم دکتر شریعتی» گفت: ایران اسلامی مهد توجه به معنویت قرآن و حکمت است.

«خانم دکتر شریعتی» در مراسم جشن ازدواج امام  علی(ع) و حضرت فاطمه(س) که از سوی مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آبادکتول برگزار شد، گفت: ایران اسلامی مهد توجه به معنویت قرآن و حکمت است. امروز نظام سلطه، تمام تلاش خود را بر این متمرکز کرده اند که اسلام را نابود کنند که این امر با همت همه مسلمانان، خیالی باطل است.

وی اذعان نمود: امروز آمریکا و اسرائیل هدف خود را جهان اسلام قرار داده اند، چون اسلام آنها را به تقوا دعوت می کند و آنها از تقوا به دور هستند. آنها می خواهند به وسیله مسلمانان، مسلمانان را نابود کنند. هم آنان و هم ما می دانیم که تمام تلاش های شان بی نتیجه است، چون وحدت بین ما وجود دارد.

مدیر کل امور بانوان مجمع تقریب مذاهب به نقش انقلاب اسلامی در جهان اشاره کرد و افزود: به برکت انقلاب اسلامی ایران، اسلام در سراسر جهان عظمتی روز افزون یافته و بیداری را تجربه کرده است. باید تلاش کنیم به برکت اسلام، عظمت این آیین الهی را بیشتر کنیم. وحدت بین جهان اسلام تضمین کننده اقتدار و عظمت مسلمانان است.

شریعتی در ادامه گفت: به برکت حضرت زهرا(س)و حضرت علی(ع) و معصومین(علیهم السلام) و امام زمان(عج)می توان زمینه ساز تکامل جامعه اسلامی باشیم که این تکامل ما را به حضور امام زمان(عج)نزدیک می کند. ایشان انسان کامل است و باید بین جامعه و کمال تشابهی ایجاد شود. با عنایت خداوند، ما همت را جزم نموده و قدم به قدم در سیر تکاملی تلاش می کنیم.

وی گفت: امروز مسئله عفاف و معرفت و تقوا، سرمایه ما زنان مسلمان است و دشمن می خواهد ما را خلع سلاح کند و این سرمایه دنیا و آخرت را از ما سلب کند. پس وظیفه ما بزرگ است.