کد مطلب: 46847 تعداد بازدید: ۲۱۵

خانم آخوندی در مراسم شهادت امام محمدباقر ع:

عصر امام محمد باقر ع اوج شکوفایی علم است

چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹:۲۲
مبلغ موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان گفت: عصر امام محمدباقر(ع) اوج شکوفایی علم است. ایشان اولین شکافنده علم در عصر امامت می باشند.

«خانم سکینه آخوندی» مبلغ موسسه آموزش عالی الزهرا(س) گرگان در مراسم شهادت امام محمدباقر(ع) با استناد به روایتی از این امام همام بیان داشت: از جمله کارهایی که در فرهنگ اسلام تاکید و توصیه فراوانی به آن شده و صاحب شریعت، پاداشی بس بزرگ برایش در نظر گرفته «ادخال سرور» در قلب مومن است.

وی اظهار کرد: در باب شاد کردن دل مومن، هرچه قدر مقام و منزلت فرد بالاترباشد؛ این عمل حسنه دارای اجر بیشتری است به طوری که فرق است در شاد کردن دل برادر با دل مادر و پدر که خداوند بعد از امر به عبادت، بلافاصله بر احسان به والدین تاکید نموده است.

مبلغ حوزه گفت: دوران امامت امام محمد باقر(ع)، دوران فراوانی تحریفات و دوران فتوادادن علما بر طبق نظر پادشاهان و عصر شبهات بود.

آخوندی یادآور شد: از جمله اقدامات امام محمدباقر(ع) در برابر شبهات و تحریف ها، ایجاد تشکل های علمی و تربیت شاگرد برای تبلیغ درست دین اسلام و پاسخ به شبهات بود.

وی ابراز داشت: عصر امروز همچون دوران امام محمدباقر(ع)، عصر پراکندگی و گستردگی شبهات علیه دین اسلام است. لذا وظیفه ما با تاسی از این امام(ع) و الگوبرداری از شیوه ایشان؛ تقویت توان تبلیغی در راستای شناساندن صحیح دین اسلام و نیز پاسخگویی به شبهات روز جامعه است.

مبلغ حوزه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اعمال عید قربان افزود: حقیقت عید سعید قربان در واقع قربانی کردن نفس و مزین شدن به فضایل اخلاقی است. در این راستا باید مرحله به مرحله و گام به گام به اصلاح رذایل اخلاقی پرداخت و صفات خوب اخلاقی را جایگزین آن نمود.