کد مطلب: 46632 تعداد بازدید: ۱۷۵

معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهراء س گنبد کاووس خبر داد:

برگزاری کارگاه آموزشی نکات کلیدی قبل از ازدواج

شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵:۲۰
مدرسه علمیه الزهراء(س) گنبدکاووس کارگاه آموزشی با محوریت «نکات کلیدی قبل از ازدواج» با حضور دکتر "غلامرضا احمدی" کارشناس امور خانواده برگزار نمود.

«دکتر احمدی» در جمع مبلغین و طلاب این مدرسه در پاسخ به سوال چرایی امر ازدواج توضیح داد: جواب این سوال در دو دسته بررسی می گردد: یک دسته انسان هایی هستند که با استفاده از دلایل غلط مثل؛ فرار از خانه، رفع مشکلات اخلاقی، چشم و هم چشمی، کمبودهای عاطفی، بالا رفتن سن ازدواج، رویا پردازی، دوستی های خیابانی، شغل و آینده، پول و ثروت، لجبازی با خانواده، اجبار و فشار و... تن به ازدواج می دهند که وجه مشترک همه این خانواده ها یک چیز است؛ زندگی ناپایدار که پس از مدتی منجر به طلاق می گردد.

وی افزود: دسته دوم انسان هایی هستند که با دلایل درست، تن به ازدواج می دهند که آن دلایل عبارتند از: الف) رشد و شکوفایی؛ خداوند در وجود زن و مرد نقص گذاشته تا با هم رشد کنند و دو موهبت بزرگ خداوند یعنی نیاز جنسی و مودت و رحمت است که باعث استحکام خانواده می گردد. ب) رضایت و خشنودی خداوند: هیچ بنایی نزد خداوند محبوبتر از بنای خانواده نیست.ج) محبوبیت در پیشگاه خداوند: نصف ایمان انسان با ازدواج کامل می شود و ارزش نماز فرد متاهل بیشتر از مجرد است. د) اقتدا به ائمه، مصونیت از گناه، تکامل دین، آرامش، رسیدن به تکامل بلوغ، تربیت فرزند صالح، تشکیل خانواده مستقل، افزایش روزی، احساس مسئولیت، ارزشمند شدن عبادت، احساس امنیت.

کارشناس مسائل خانواده در انتها عنوان کرد: ما مثلثی داریم با سه گوشه؛ افکار، احساس و رفتار. اگر افکار مثبت باشد، احساس خوب می شود و رفتاردرست. و بالعکس اگر افکار منفی باشد، احساس بد می شود و رفتار نادرست شکل می گیرد.

احمدی تشریح نمود: انسان ها یک مثلث برعکس هستند که زاویه پایین این مثلث سطح حیوانی است و مثل یک هرم کم کم به بالا می رود تا به کمال انسانی برسد. و هر یک از زنان و مردان باید خودشان  خود را به تکامل برسانند. ما باید نقش خود را بشناسیم و به تکلیف خود توجه کنیم و به دنبال حقوق نباشیم.