کد مطلب: 46617 تعداد بازدید: ۱۰۲

مدرس حوزه بیان کرد:

رعایت حقوق والدین؛ از جمله نمونه های شکرگزاری

شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۹:۳۵
اشرف قانعی زارع گفت: خداوند نعمت کثیری را به بندگانش عطا کرده است که انسان ها در مقابل آن بایستی شکر کنند و قدر نعماتش را بدانند.

«خانم اشرف قانعی زارع» در جمع بانوان روستاهای آقسین تپه، محمد آباد و خمبر آباد به یکی از نعمت های گران بهای خداوند تبارک اشاره کرد و گفت: خداوند نعمت کثیری را به بندگانش عطا کرده است که انسان ها در مقابل آن بایستی شکر کنند و قدر نعماتش را بدانند.

وی ادامه داد: داشتن پدر و مادر از جمله نعمت هایی است که شامل همگان شده و باید شکر آن را به جا آورد و این میسر نمی شود مگر آنکه حقوقشان را رعایت کنیم .

مدرس این مدرسه خاطرنشان نمود: یکی از حقوق والدین اطاعت از آنهاست و در سایه آن، از خداوند هم اطاعت می شود. خداوند در قرآن کریم می فرماید: بپرستید مرا و به پدر و مادر خود نیکی کنید .احترام به والدین بعد از پرستش حضرت حق قرار گرفته است وحتی به فرزندان اجازه ی گفتن اف را نداده است .

قانعی زارع یک شبانه روز نیکی به والدین را برتر از یک سال جهاد دانست و افزود: نگاه محبت آمیز، مدارا کردن، دعا کردن و ... در حق والدین ازمصادیق دیگر نیکی به والدین است و فرزندان می توانند نماز بخوانند و صدقه دهند و ثواب آن را به والدینشان هدیه کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از آثار نیکی به والدین، جلب رحمت خدا، طول عمر، ازدیاد روزی و به تاخیر انداختن مرگ می باشد.