کد مطلب: 45976 تعداد بازدید: ۳۵۹

نقش خواهران در مجمع خيرين بايد نقش برجسته اي باشد

شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۵:۳۶
حجت الاسلام والمسلمین فاضلی بیان کرد: رهبري جامعه نسوان را حوزه هاي علميه خوهران برعهده دارند

«حجت الاسلام فاضلی» در نشست جامعه خیرین مدارس علمیه خواهران استان گلستان با قرائت آیه شریفه «لن تنالو البرحته تنفقوا مما تحبون...» به جایگاه انفاق در آیات و روایات پرداخت و گفت: بيان اين آيه شريفه آن است كه راه رسيدن به خير و نيكوكاري، انفاق است. البته انفاق مصاديق مختلفي دارد و در هر زمينه اي كه باشد، خوب است اما به انفاق در جهت توسعه علم، بيشتر سفارش شده و این نوع انفاق برتر است. در توسعه علوم ديني نیز مهم تر است.

وی ضمن بیان این که حوزه علمیه خوهران از مصاديقی هستند كه مي توان برای آن انفاق كرد،به نقش تربیتی زنان اشاره کرد و گفت: اگر خانمي مومن تربيت شود، بيشتر مي تواند تاثيرگذار باشد. مي تواند همسر و فرزندش و... را به خوبی تربيت كند.

مدیر جامعه خیرین حوزه های علمیه خواهران ابراز کرد: در جامعه امروز، شياطين براي انحراف جامعه از هر شيوه اي استفاده می کنند. بيشتر از مردان نیز، براي بانوان برنامه ریزی دارند چرا که بيشتر از نيمي از افراد جامعه را زنان تشکیل می دهند.

حجت الاسلام فاضلی در راستای کیفی سازی حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: بحث كمي و كيفي حوزه ها، بسيار اهميت دارد. اگر خروجي حوزه هاي علميه خواهران به سمت کیفی سازی نباشد و صرف خواندن دروسی باشد، اين برنامه ريزي ها بي فايده است. خروجي حوزه بايد خانمي متقي و باتقوا باشد. بايد به گونه ای باشد كه شأن حوزه ها باشد.

وی با بیان این که رهبري جامعه نسوان را حوزه هاي علميه خوهران برعهده دارند، ادامه داد: اعتقاد ما بر اين است كه نقش خواهران در مجمع خيرين بايد نقش برجسته اي باشد. خواهران بايد جذب خيرين خواهر داشته و منابع مالي پايدار برای مدرسه فراهم نمایند.

مدیر جامعه خیرین حوزه های علمیه خواهران در پایان هدف از تشکیل جامعه خيرين را سازماندهي و تشكيلاتي شدن آن دانست و گفت: هدف این است که دسترسي آسان به خيرين فراهم شود تا بتوان در زمينه هاي فرهنگي توسعه و... از وجود آنها استفاده شود.

در ادامه نشست آقاي بهرامي بازرس جامعه خیرین حوزه های علمیه خواهران ضمن بیان نمونه هایی از اقدامات انجام شده، گفت: در جامعه کنونی تیر تيز دشمن به سمت خواهران است. هرچه تلاش كنيم تا مدارس خواهران را توسعه دهيم، قطعا نتيجه اخلاقي جامعه به سوي ثبات اخلاقي خواهد رفت.

وی توصیه نمود: سعی شود توسعه مدارس علمیه، هم در ساختمان مدارس و هم در جذب طلاب خواهر باشد. خيّر، فقط بحث اقتصاد و مالي نيست بلكه كسي كه فكر و برنامه خوبي براي اصلاح جامعه ارائه دهد، خيّر است. كسي كه كار آفرين خوب باشد، خيّر است.

بازرس جامعه خیرین خاطرنشان کرد: رویکرد هيئت مديره به سوي خيّرشناسی باشد. بنابراين هيئت مديره فعال انتخاب شود.