کد مطلب: 45975 تعداد بازدید: ۲۲۶

نماینده خبرگان رهبری در استان گلستان:

خیرین باید به سمت کمک به مزاکر حوزوی هم سوق داده شوند

شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۸:۰۱
«آیت الله سیدعبدالهادی حسینی شاهرودی» گفت: خیرین باید به سمت کمک به مزاکر حوزوی هم سوق داده شوند

«آیت الله سیدعبدالهادی حسینی شاهرودی» نماینده خبرگان رهبری در جمع خیرین مدارس علمیه خواهران گلستان گفت: بعد از انقلاب طلاب و روحانیون و ائمه جماعات با دو مشكل روبرو شدند. برخی از نیروهای مذهبی و متدین يک سري از مسئوليت هاي خود را در رابطه با مسائل فرهنگي فراموش كردند. مشکل دوم به رویکرد خیرین آن زمان به پروژه های دولتی برمی گشت.

وی توضیح داد: قبل از انقلاب دو دولت در درون كشور داشتيم. يك دولت که مركزيت آن را شاه و وزرا و...تشکیل می دادند و دیگری مرجعيت در قم و نمايندگان آنان در شهرها و مساجد بودند. از این رو، دو خط مختلف را پيگيري مي كرديم در حالی که كاملا مستقل از یکديگر بوديم.

نماینده خبرگان رهبری افزود: با وجود شرایط حساس آن زمان و وجود منافقین و نفوذ آنان در مکان های مذهبی، در حد امكان مكتب خانه ها را بر پا كرده و مدارس اسلامي را در بعضي از شهرها بوجود آورده و بچه ها را قبل از مدرسه با معارف دين آشنا مي كرديم.

آیت الله شاهرودی ابراز کرد: با شروع جنگ و حضور فعال روحانيون، توجه قابل ملاحضه ای به حوزه ها شد. خيرين و حتی حوزه های علمیه سوق داده شدند به سمت برنامه هايی كه به دولت مربوط مي شد.

وی در پایان بیان کرد: خیرین باید به سمت کمک به مزاکر حوزوی هم سوق داده شوند. در مرحله اول باید مسیر گم شده خود را پيدا كنيم، اين جلسه آغازی باشد كه راه خود را پيدا نمائیم. و نیز مومنين را آگاه كنيم كه بچه ها را قبل از مدرسه رفتن با عقايد آشنا كنند.