کد مطلب: 45696 تعداد بازدید: ۲۸۱

استاد حوزه بیان کرد:

تکیه بر ذات پاک خداوندی؛ سرچشمه همه عزت ها

یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳:۵۴
«خانم فاطمه سادات خاندوستی» گفت: مسلمانان عزت خود را در همه شئون زندگی حفظ کرده و تکیه گاه خود را ذات پاک خداوندی قرار دهند.

«خانم فاطمه سادات خاندوستی» در مراسمی که به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع) در مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول برگزار شد، بیان کرد: رهنمودهای راهگشای امام صادق(ع) در زمینه های سلوک فردی، اجتماعی، معاشرت با دیگران، برخورد با نسل، مسائل حقوقی و ... زینت بخش صفحات زندگی آن حضرت و برگ زرینی در تاریخ شیعه می باشد. از جمله توقعات و سفارشات آن حضرت به شیعیان، استقامت و پایداری است و یکی از مهمترین نشانه های شیعه در گرو این خصیصه است. استقامت یعنی انسان همواره در طریق مستقیم باشد و دچار انحراف نشود.

وی افزود: یکی دیگر از موارد توقع امام از شیعیان، عزت نفس و دوری از ذلت است. مسلمانان عزت خود را در همه شئون زندگی اعم از؛ اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و... حفظ کننند و تکیه گاه خود را ذات پاک خداوندی قرار دهند که سرچشمة همه              عزت هاست. کسانی که راهی غیر از راه خدا در پیش گیرند، در جامعه عزتی ندارند که به کسی ببخشند و اگر می داشتند قابل اعتماد نبودند.

استاد حوزه تلاش برای اصلاح دیگران را یکی دیگر از توقعات امام دانست و عنوان کرد: امانت داری و صداقت نیز از جمله انتظارات امام(ع) از شیعیانش می باشد. این دو صفت آنقدر مهم هستند که اساس نظم و انسجام و آرامش هر جامعه را می توان با تقویت و ترویج آن دو در میان افراد، پی ریزی نمود و مشکلات را حل کرد.

خاندوستی در راستای ولایت پذیری شیعیان توضیح داد: پذیرش ولایت و رهبری امامان معصوم(علیهم السلام) به عنوان تداوم رسالت نبوی می باشد. شیعه حقیقی آن چنان به ولایت اهل بیت دل بسته که شادی و حزن، تمام لذائذ و شدائد زندگی را با ولایت و محبت ائمه اطهار پیوند می زند و تمام گفتار و رفتار و کردار او  با ملاک ها و معیارهای اهل بیت سنجیده می شوند.