کد مطلب: 45695 تعداد بازدید: ۲۳۱

مبلغ حوزه بیان کرد:

حجاب یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که در اسلام تأکید شده است

یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴:۳۰
نشست عفاف و حجاب با حضور مدیر، کادر و طلاب مدرسه علمیه صدیقه طاهره(سلام الله علیها) انبارالوم برگزار گردید.

«حجت الاسلام والمسلمین عباس شفیعی» روحانی مستقر سازمان تبلیغات اسلامی آق قلا در این نشست گفت: حجاب یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که در اسلام تأکید شده است، هر حکمی که از طرف خداوند وضع شود بدون دلیل نیست.

وی توضیح داد: همه احکام الهی وقتی برای انسان وضع می شود، دارای دلیل و حکمت است. و از جمله احکامی که برای انسانها وضع شده است؛ حجاب برای زن و مرد مسلمان، پاکدامنی و عفت است. در این میان، تأکید بیشتر این مسئله برای بانوان به خاطر خلقت زن است اگرچه، مرد هم باید عفت و پاکدامنی داشته باشد.

مبلغ حوزه در بیان فلسفه حجاب توضیح داد: یکی از فلسفه های حجاب، پیشگیری از تأثیرگذاری جنسی زنان بر مردان ذکر شده است، گاهی در جامعه منتظریم یک هنجار و مشکلی پیدا شود، بعد مشکل را حل کنیم در حالی که علاج واقعه را قبل از وقوع باید گرفت. امروزه بلوغ زودهنگام، یکی از آسیب های دختر و پسر در جامعه است. که باید بواسطه نقش مادری و رعایت عفاف و حجاب در جامعه، جلویِ این آسیب گرفته شود.

حجت الاسلام شفیعی در پایان سخنانش گفت: زنان باید از ابزارهایی که برای تحکیم خانواده دارند، درست استفاده نمایند. اگر زنان به خوبی وظایف خود را انجام دهد، مردان به بی راهه نخواهد رفت.