کد مطلب: 45451 تعداد بازدید: ۱۶۵

مدیر مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء عج فاضل آباد بیان کرد:

فرهنگ سازی درباره حجاب بهترین راه ترویج حجاب می باشد

یکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۶:۳۶
«خانم سکینه حاجی آبادی» گفت: یکی از اساسی ترین نقش های حوزه علمیه خواهران در نهادینه کردن فرهنگ حجاب، تبلیغ و ترویج حجاب در جامعه می باشد که این تبلیغ و ترویج باید مناسب زمان حال در جامعه باشد.
یکی از وظایف حوزه های علمیه خواهران ترویج فرهنگ حجاب و تحقق واقعی حجاب اسلامی در جامعه می باشد واز طرفی  دشمنان اسلام نیز هر روز بیشتر از همیشه، مساله حجاب را مورد هدف قرار  داده و برای از بین بردن آن از هیچ امری دریغ نمی کنند .
به همین منظور و با توجه به فرارسیدن هفته عفاف و حجاب مصاحبه ای با خانم حاجی آبادی مدیر مدرسه علمیه خاتم الاوصیاء(عج) فاضل آباد به عمل آمد که به شرح ذیل می باشد:
 
به نظر شما حجاب فقط به چادر است ؟
نظر من این نیست که حتما چادر باشد و غیر چادر نباشد بلکه چادر حجاب برتر است و برای خانمی که تمایل به پوشش کامل دارد ، بهترین  و برترین حجاب چادر می باشد و علاوه برآن چادر یک نشان و هویت ملی می باشد.
 
چه ارگان یا گروهی برای بهبود وضع حجاب در جامعه مسئولیت دارد ؟ 
نمی توان این مسئولیت را مختص به یک گروه و یا ارگان خاصی دانست بلکه تک تک افراد جامعه در بهبود این امر موثر هستند هر چند که بعضی از گروه ها و یا ارگانها نقش اساسی تری در این زمینه دارند. مانند وزارت فرهنگ و ارشاد که می تواند با برنامه های بلند مدت و کوتاه مدت نقش موثرتری را در بهبود وضع حجاب و عفاف در جامعه ایفا کند .
 
بهترین راه ترویج حجاب چیست ؟
فرهنگ سازی درباره حجاب بهترین راه ترویج حجاب می باشد و این فرهنگ سازی باید از همه جهت باشد یعنی هم خانواده ارزش و جایگاه حجاب را به طور شایسته و بایسته به فرزندش آموزش دهد و هم آموزش و پرورش و دیگر نهادهای جامعه ارزش و جایگاه حجاب را به صورت عملی نشان دهند و اجرا کنند.
 
 نقش حوزه های علمیه خواهران را در نهادینه کردن فرهنگ حجاب را بیان فرمایید ؟
یکی از اساسی ترین نقش های حوزه علمیه خواهران در نهادینه کردن فرهنگ حجاب، تبلیغ و ترویج حجاب در جامعه می باشد که این تبلیغ و ترویج باید مناسب زمان حال در جامعه باشد. از آنجایی که سبک زندگی مردم تغییر کرده و مردم و به تبع بانوان جامعه رو به فضای مجازی آورده اند، طلاب هم نباید این فضا را خالی بگذارند و باید توانایی تاثیرگذاری در این فضا را هم داشته باشند و دیگر اینکه حضور طلبه محجبه و عفیفه در جامعه خود می تواند الگویی برای دیگر بانوان باشد .