کد مطلب: 45435 تعداد بازدید: ۹۱

مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهراء س بندرترکمن بیان کرد:

زنان و دختران جامعه با رعایت پوشش هویت ملی و دینی خود را نمایش می دهند

یکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳:۳۱
«خانم خدیجه قانعی زارع» گفت: هفته عفاف و حجاب بستر مناسبی است تا طلاب و روحانیون، فرهنگ عفاف و حجاب را بر اساس آموزه های دینی و تاکید قرآن در جامعه گسترش دهند.
«خانم قانعی زارع» گفت: آیه قرآن کریم می فرمایئ:«یَاأَیُّهَا النَّبِیُّ قُل لِّأَزْوَاجِکَ وَبَنَاتِکَ وَ نِسَاءِالْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِن جَلَابِیبِهِنَّ ذلِکَ أَدْنَى أَن یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ». عفاف و حجاب مایه شخصیت و آزادی زن است. زن مظهر جمال خداوند است. در عصر حاضر، مستکبران در شرق و غربِ عالم سلطه استکباری خود را بر جوامع بشری هر روز تقویت نموده و اسلام و ارزش های آن را بی رنگ نشان می دهند.
وی تصریح نمود: امروزه دشمنان اسلام با تحریم های اقتصادی، علمی، فرهنگی و ایجاد فضاهای مجازی و جنگ نرم، سعی در تضعیف روحیه خودباوری در مسلمانان و بی اهمیت نشان دادن ارزش های دینی از جمله عفاف و حجاب، تشکیل خانواده، برقراری روابط خانوادگی سالم نموده اند.  
خانم زارع در ادامه به تبیین فلسفه پوشش پرداخت و عنوان نمود: یکی از فلسفه های پوشش را می توان جنبه خانوادگی دانست که به استحکام پیوند خانوادگی برمی گردد. بالا بردن احترام زن و جلوگیری از ابتذال، موجب ارزش زن می شود. حفظ چشم، گوش، دل و تمامى اعضا و جوارح از هر گونه خطا و گناه، عفاف است. حاصل این عفت و حجـاب درونى، پـوشش ظاهرى است.
مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهراء (س) بندرترکمن اذعان نمود: امروز وظیفه طلاب و روحانیون این است که با بصیرت و آگاهی و با پیروی از خط امام راحل (ره) و تبعیت از مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و نیز با برپایی بنیاد عفاف وحجاب در سطح جامعه، به دشمنان اسلام نشان دهند که زن مسلمان ایرانی می داند که حجاب نه تنها او را در خانه زندانی و محصور نمی کند بلکه باعث حضور صحیح او در صحنه های مهم فرهنگی، سیاسی، اجتماعی در سطح جامعه می شود.
وی با بیان این که اسوه و الگوی زنان، حضرت زهرا(س) می باشد، ادامه داد: زنان ما می دانند که عفاف و حجاب ودیعه مقدسی است که انقلاب اسلامی آن را به زنان باز گردانده تا دوشادوش مردان برای تحقق جامعه اسلامی و فاطمی تلاش نمایند.
خانم زارع در پایان از دولت جمهوری اسلامی ایران خواست تا نسبت به مقوله عفاف و حجاب در جامعه اسلامی اهتمام بیشتری داشته باشند و گفت: دولت باید نسبت به اجرای کامل دستورات دینی در ادارات و نهادهای مختلف تاکیدات لازم را داشته و هر چه سریعتر ضمن پیگیری نسبت به اجرایی شدن قانون عفاف وحجاب در مراکز دولتی و خصوصی، به نحو شایسته ای همت نموده و نظارت شایسته بر آن داشته باشند.
وی افزود: زنان و دختران جامعه با رعایت پوششی در خور شایسته زن مسلمان ایرانی، بار دیگر هویت ملی و دینی خود را به جهان نمایش دهند تا مشت محکمی باشد در برابر فتنه های مستکبرین جهان در برابر عفاف و حجاب اسلام.